Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Ciąg dalszy awantury z parkingami.

2013-06-30 19:21:33, komentarzy: 22

W wypowiedzi dla TVP Katowice Prezes S.M. Hutnik twierdzi , że lokatorzy proszą o płatne , parkingi.

Zobacz tą wypowiedź. Od 9,20 min.

 

 

Zapraszamy na nasze forum. Gdzie zamieściliśmy ankietę o tych parkingach.  

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • gość1 23:20, 30 czerwca 2013

  Ja nie o parkingach. Lecz również o ważnej sprawie dotyczącej wszystkich członków SM Hutnik.

  Otóż natknąłem się na ciekawy artykuł dotyczy tego że RADNY nie może być członkiem Zarządu Spółdzielni zarządzającej mieniem gminnym. Do spółdzielni należy ul: 11 Listopada która jest własnością gminy Sosnowiec. W związku z tą sytuacją P. Adamiec nie może być Radnym. Powinno się zgłosić wniosek o odebranie mu mandatu RADNEGO. Lub niech zadecyduje czy chce Rządzić Hutnikiem czy być Radnym.

  WSA podkreślił antykorupcyjny cel rozwiązań zawartych w ustawach samorządowych, w tym w art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, tj. wyeliminowanie związków pomiędzy mieniem jednostki samorządowej a jej radnym, w tym niedopuszczenie do sytuacji, gdy radny poprzez wykorzystywanie swojej funkcji, uzyskiwałby nieuzasadnione korzyści.

  Sam fakt wykorzystywania mienia komunalnego jest wystarczającą przesłanką do wygaśnięcia mandatu radnego.

  Na podstawie: Wyrok WSA w Łodzi z 29 sierpnia 2012 r., sygn. akt III SA/Łd 572/12, nieprawom

  Przydatne materiały:
  Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.)

  Odpowiedz
 • jasiek 10:22, 1 lipca 2013

  wobec powyzszego nie pozostaje nic innego jak zaskarzyc podjete uchwały do Sądu a zwłascza o sprzedaży działek i zaciągnięciu kredytów jako niekorzystnych dla spółdzielców.Parkingi leża głównie w interesie ludzi zamieszkałych obok srzedawanych parkingów a kredyty w interesie wszystkich spółdzielców (no może poza tymi którzy juz niedługo zostaną skresleni z list z powodu niewpłacenia wpisowego i udziału)

  Odpowiedz
 • 123 16:32, 1 lipca 2013

  Na Walnym członkowie wyrazili zgodę na sprzedaż parkingów.
  Czy byli oni tymczasowi , czy długoletni nie ma znaczenia. Po prostu ludzie nie poszli na Walne , bo mają to gdzieś. Obudzą się jak im parkingi ogrodzą , ale będzie za późno.

  Hutnik nie zarządza mieniem gminnym.

  Odpowiedz
 • gość1 17:47, 1 lipca 2013

  11-go Listopada jest własnością Gminy Sosnowiec.

  Materiały na Walne Zgromadzenie Spółdzielni ... - pierwsza
  www.smhutnik.pl/wz2010/walnematerialy.pdf‎

  Odpowiedz
 • gość1 19:10, 1 lipca 2013

  Zespół jednostek mieszkaniowych, do którego należą
  Środula, Zagórze i Klimontów, charakteryzuje się silnymi związkami wewnętrznymi. Liczy on
  ponad 80 tys. mieszkańców. Zlokalizowana jest tam czwarta część powierzchni terenów usługowych miasta oraz pąta część terenów przemysłowych.

  Odpowiedz
 • jasiek 9:07, 2 lipca 2013

  czy wg Twojego rozumowania jak Walne coś ustali to już nie ma odwołania ? jakby podjeli uchwałe ze Ciebie wykreslają z listy członków i masz opuścić mieszkanie ,to byś tylko podkulił ogon i opuścił lokal ? A tak naprawdę to wystarczy że 1 (słownie :jeden) członek spółdzielni uzna ze uchwała jest szkodliwa dla niego lub spóldzielni i może zaskarzyc kazdą uchwałe Walnego

  Odpowiedz
 • Gość 11:47, 2 lipca 2013

  odpowiedziałem Ci tutaj
  www.lokator.fora.pl/hutnik-s-m,3/co-po-walnym,4.html#4

  Odpowiedz
 • osoba 14:53, 1 lipca 2013

  Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na wypowiedź Adamca. Definitywnie przed telewizją twierdzi, że mieszkańcy zwracali się o nowe parkingi, nowe miejsca parkingowe - i to się zgadza - mieszkańcy chcą nowych miejsc parkingowych a nie okradania mieszkańców z dotychczasowych parkingów i nabijania kieszeni jakiś cwaniaczkom z pod znaku Niezależnych lub uzależnionych od Niezależnych. Można naocznie przekonać się jaki z Adamca lawirant i oszust.

  Odpowiedz
 • 123 16:37, 1 lipca 2013

  Zgadza się . Adamiec jest prezeskiem dzięki kombinacją i układom . Stanowisko uzyskał i utrzymuje dzięki dryblasom , których przyjął do Hutnika. Sposób prowadzenia I części Walnego też nie ma nic wspólnego z prawem i ogólnie przyjętym zasadom. Ale kto cwaniaczkowi zabroni ?
  Na takich układach daleko nie zajedzie , a jak zostanie Prezydentem Sosnowca , to trzeba się będzie przeprowadzić, bo łysi zaczną rządzić miastem , tak jak rządzą Hutnikiem.

  Odpowiedz
 • Zależny 17:20, 1 lipca 2013

  Widać starania Prezesa w postaci prowadzenia 2 stron internetowych spółdzielni SM Hutnik :) Szkoda że przetargów o sprzedaży Oriona i innych tam się nie znajdzie.
  Poza tym strasznie nieaktualne te strony.

  http://smhutnik.pl/wordpress/category/aktualnosci/

  http://www.smhutnik.pl/

  Odpowiedz
 • gość 19:35, 1 lipca 2013

  Tak powstaje polska 'Cosa Nostra' {Nasza Sprawa}?

  Do przestrzeni publicznej kilka dni temu przedarło się parę rozpaczliwych listów mieszkańców Sosnowca. Ci mieszkańcy to papierek lakmusowy dramatu Polski, nakręcanego przez kryminalistów różnych szczebli i opcji. Ci kryminaliści coraz bezczelniej atakują wielopokoleniową własność Polaków. Atakują własność i samorządność polskiej spółdzielczości mieszkaniowej. Polskie osiedla zaczynają przypominać Trzeci i Czwarty Świat. Zaniechań jest więcej niż działań. Brakuje zarówno placówek kulturalnych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Przybywa samochodów, ale nie przybywa miejsc parkingowych, ani nowych rozwiązań drogowych. Gangsterzy usiłują przekształcić Polskę w feudalny folwark z synekurami. Chyba warto przeczytać wręcz modelową dla Polski wypowiedź zawartą w jednym z listów.

  'NIEZALEŻNI' ZAWŁASZCZAJĄ SPÓŁDZIELNIĘ MIESZKANIOWĄ ŚRODULA.
  Zbliża się termin Walnego Zgromadzenia w SM Środula {23 maj 2013 rok}. Jest to bardzo ważny dzień dla spółdzielców SM Środula. 'NIEZALEŻNI' {grupa pana Macieja Adamca} przygotowują się do ostatecznego przejęcia spółdzielni. Jak dotychczas 'Niezależni' przejęli Spółdzielnię Mieszkaniową Hutnik, Klub Sportowy AKS NIWKA i inne. Przejęcie SM 'Środula' jest bardzo zaawansowane a właściwie SM 'Środula' jest już przejęta przez grupę 'Niezależnych'. Niezależni w styczniu 2013 roku przekonali niektórych członków Rady Nadzorczej, że w SM Środula potrzebna jest zmiana a 'wybawieniem' dla spółdzielni będzie zatrudnienie na stanowisku wiceprezesa ds technicznych delegata 'Niezależnych', trenera piłki nożnej, pana Marcina Latosa. A faktycznie: pan Marcin Latos został oddelegowany przez szefa NIEZALEŻNYCH obecnie prezesa SM Hutnik, pana Macieja Adamca do przejmowania SM Środula. Pan Marcin Latos jest 'bardzo dobrze przygotowany' do pełnienia funkcji wiceprezesa Zarządu ds technicznych, dyrektora ds technicznych. Jego wykształcenie: studia na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Uzupełniające studia: trener piłki nożnej. Działalność społeczna: Samoobrona pana Andrzeja Leppera, PSL dały jemu 'bardzo dobre przygotowanie' do pełnienia stanowiska, gdzie jest niezbędna wiedza , doświadczenie w sprawach technicznych. Jest sprawą przerażającą!!! Aby być zatrudnionym, aby pełnić tak odpowiedzialne stanowisko w spółdzielni mieszkaniowej, decydować o wydatkowaniu nie swoich milionów złotych, nie trzeba mieć odpowiedniego przygotowania zawodowego czy rekomendacji zawodowych!!! Wystarczą rozmowy z odpowiednimi osobami i rekomendacja szefa NIEZALEŻNYCH??? Czy spółdzielcy, mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Środula pozwolą na taką wielką MANIPULACJĘ NIEZALEŻNYCH??? Będą mogli wypowiedzieć się podczas najbliższego WALNEGO ZGROMADZENIA.

  Środula potrafiła , a my zostaliśmy z własnej woli kozłami ofiarnymi.

  Odpowiedz
 • rav 22:13, 1 lipca 2013

  To jest standard. Prezes Adamiec zwykle mówi część prawdy i to tą która mu bardziej pasuje. Ja jestem pod wrażeniem bo jest na prawdę świetnym PR-owcem. To dzięki niemu nasza spółdzielnia rozkwitła (przynajmniej on tak twierdzi i część jego rady nadzorczej), bo robi termomodernizację (zapomina tylko dodać że w Hutniku jest droższa niż w innych spółdzielniach, wywala najemców z lokali użytkowych bo niby kolejni mają płacić więcej (ale nie płacą), organizuje środki na dofinansowanie termomodernizacji ale ostatecznie okazuje się że to kredyt, nie podnosi czynszu ale fundusz remontowy rośnie jak szalony, itd.

  Odpowiedz
 • rav 22:05, 1 lipca 2013

  Dziś dowiedziałem się, że parkingi te są już sprzedane (pod stołem), a głosowanie to była tylko formalność (kto był na walnym to wie dlaczego). Jeżeli faktycznie tak jest to kochani możecie się tylko cieszyć bo dzięki wspaniałemu panu prezesowi co prawda nie będziecie mieli parkingów ale będziecie mieli Kauflanda.

  Odpowiedz
 • Maniek 17:17, 4 lipca 2013

  Nie wiem czy temat działki przy ul Popiełuszki o powierzchni 13 400 m2 był już poruszany ale dowiedziałem sie że działke kupił jakiś krakowiak właściciel firmy sprzątającej na osiedlach wystawił ja za 2 000 000 PLN a ciekawe za ile kupił ja od prezesika i ile mu odpali z tych 2 milionów:)? Jak ktoś chce sprawdzić o jaka działke chodzi to zapraszam na http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ działka o numerach 1108/5 przy Popiełukszi

  Odpowiedz
 • gość 0:05, 9 lipca 2013

  Dla wszystkich ciekawa stronka, co się w Polsce dzieje w spółdzielniach, o eksmisjach, o zastraszaniu lokatorów i wmawianiu innym ze to oni płacą za niepłacących.

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/04/02/dzis-4250-eksmisji-na-br4uk-strona-piotra-ikonowicza-k-s-s-zablokowana/

  Odpowiedz
 • gość 0:12, 9 lipca 2013

  Jeszcze jedna ciekawa strona dla lokatorów.

  http://www.kss.vel.pl/

  Odpowiedz
 • gość 0:09, 9 lipca 2013

  A tak ogólnie mam pytanie czy coś dzieje się w sprawie nieważności Walnego, lub nieważności uchwał podjętych przez klonowanych. Czy cicho siedzimy i nic nie robimy. Czy powstałe Stowarzyszenie odważy się podać doniesienie do prokuratury i Sądu.

  Odpowiedz
 • gość 20:04, 10 lipca 2013

  Kampania Wyborcza naszego prezesika. Marzy mu się prezydentura miasta, więc już szykuje się do wyborów.

  http://www.youtube.com/watch?v=dwH62c_hCoQ

  Odpowiedz
 • Palant 21:01, 12 lipca 2013

  Panie Były Przewodniczący Cebula Proszę o komentarz co się stało uzyskał Pan dopiero 15 miejsce.Brak namaszczenia- czy coś innego było przyczyną.Panie Janikowski były sekretarz RN obiecywałeś cuda a dopiero 13 miejsce Panie Janikowski rozliczałaś bardzo krytycznie Pana Górnickiego a teraz co powiesz o Panu Adamcu .

  Odpowiedz
 • Karino 11:22, 31 lipca 2013

  Mamy chyba nowego Kononowicza. Proszę wpisać na www.youtube.com frazę Maciej Adamiec, to co tam można zobaczyć to jeden wielki szok. Facet uważa że jest już prezydentem Sosnowca. Chce zwalniać urzędników walczyć z komarami chyba zapadł na nerwicę histeryczną

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa