Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Co na Walnym S.M. Hutnik

2017-04-07 18:00:13, komentarzy: 12

Standardowo, jak co roku Prezes na Walnym Zgromadzeniu (WZ) będzie atakował nasze stowarzyszenie. Zapewne będzie nazywał nas kłamcami, prowodyrami i awanturnikami, przynajmniej do tej pory tak bywało.

 

Być może Pan Adamiec wyjmie jakąś sfabrykowaną ulotkę i przypisze nam jej autorstwo. Takie kłamliwe ulotki, jakoby wydane przez nas pojawiły się ostatnio w zasobach S.M. Hutnik.

 

Często Prezes podczas swoich barwnych monologów wymyśla jakąś tezę i ją udowadnia np. twierdził, iż ataki skierowane w Jego osobę mają podłoże polityczne, albo twierdził, że pawilony handlowe i parkingi strzeżone przynoszą stratę i należy je sprzedać.

Panie Prezesie niech Pan zrozumie, iż Sosnowiczanie nawet nie wybrali Pana na Radnego, a osobę, która ma zarzuty prokuratorskie raczej omija się szerokim łukiem.

A jeśli spółdzielnia nie zarabia na parkingach strzeżonych, czy pawilonach handlowych, to może trzeba zorganizować przetarg, a nie negocjować ich wynajem "po cichu" z wybraną przez siebie firemką.

 

Zarząd odniesie się zapewne również do pozwu jaki został złożony przez członków S.M. Hutnik, a dotyczył unieważnienia uchwał podjętych przez poprzednie Walne. Tymczasem pozew ten miał za zadanie wstrzymać wyprzedaż majątku S.M. Hutnik, a kwota o której grzmiał Zarząd w swoich artykułach był standardową karą dla Zarządu, gdyby taka sprzedaż jednak nastąpiła. 

Niestety z powodów finansowych członkowie S.M. Hutnik byli zmuszeni odstąpić od pozwu. Kontynuowanie batalii ze spółdzielnią w tym przypadku kosztowałoby kilka tysięcy złotych, a sprawa zapewne ciągnęła by się latami. S.M. Hutnik ma doświadczenie w przeciąganiu spraw sądowych.

 

W związku z tym, iż Zarząd S.M. Hutnik może sprzedawać nieruchomości bez przetargu i z dużym (45%) rabatem od cen rynkowych, to z tego przywileju nadanego mu przez Radę Nadzorczą korzysta. Stąd sprzedaż działki za 38 zł/m². Więcej tutaj.


Ciekawi też jesteśmy jak Zarząd i czy w ogóle odpowie na pytania zadane przez członków spółdzielni. Mogą je Państwo zobaczyć tutaj.

Raczej możemy spodziewać się ogólników, bo przecież Zarząd nie powie, że najprawdopodobniej najdrożej w kraju płaci za 1 m² docieplenia ściany - przypominamy jest to kwota 539 zł/m². Użyto standardowych materiałów. Więcej tutaj.


Oczywiście Rada Nadzorcza jak i Prezes powinni odnieść się do zarzutów Prokuratury dotyczących korupcji, nazywając je bezzasadnymi, mało istotnymi i stanowiącymi nagonkę na wielkiego polityka Macieja Adamca. Pisaliśmy o tym tutaj.

Ale czy myślą Państwo, że Prokurator zatrzymując Prezesa spółdzielni nie ma dowodów świadczących o winie osoby zatrzymanej?

Żadne pospolite przestępstwo nie powoduje natychmiastowego zatrzymania i wypuszczenia oskarżonego dopiero za poręczeniem.Przyjrzyjmy się najnowszemu bilansowi S.M. Hutnik.

 

Poniżej tabela przygotowana przez osobę badającą bilans S.M. Hutnik zawierająca wskaźniki finansowe.

Jak Państwo widzą odbiegają one od przyjętego normatywu.

 

 

wskaźniki finansowe

 

 

Co roku Prezes informował o olbrzymiej kwocie jaka widnieje na rachunku bankowym spółdzielni.

Nie dodał, że praktycznie cała ta kwota, to lokaty bankowe, których wymagał bank i które są zastawione pod zaciągnięte kredyty, a spółdzielnia może dysponować jedynie drobną sumą w porównaniu do całej kwoty.Jeszcze ciekawiej przedstawia się analiza przepływów finansowych w S.M. Hutnik.

W tym przypadku podpieramy się słowami fachowca:

 

Ujemna wartość przepływów pieniężnych netto to znak, że działalność operacyjna nie dostarcza do organizmu przedsiębiorstwa środków pieniężnych, i na dłuższą metę jest zjawiskiem wysoce niekorzystnym. Jeśli dzieje się tak przy dodatnim wyniku finansowym, świadczy to o jego słabej jakości (np. mogło dojść do sytuacji, gdy firma osiągnęła zysk z punktu widzenia rachunku przychodów i kosztów, ale jego większość "osadziła" się w należnościach, czyli firma nie uzyskała z tego tytułu gotówki). Źródło

 

Wartość przepływów pieniężnych netto w S.M. Hutnik za rok ubiegły wynosi -3,8 mln zł.

Odkąd u steru zasiada nowy Prezes tylko w pierwszym roku wartość ta była na plusie, pozostałe lata to wielomilionowe straty.

 

 

 

Niepokoi nas również stan zobowiązań - ponad 80 mln zł, w porównaniu do ubiegłego roku wzrost o ponad 4 mln zł.

Zarząd przeznaczył rezerwę na pokrycie tych zobowiązań, problemem jest wysokość tej rezerwy - wynosi ona nieco ponad 42 tys zł i dotyczy nałożonej kary przez UOKiK. Więcej tutaj.Prosimy również zobaczyć pozycję wynagrodzenie. Według bilansu w S.M. Hutnik w roku ubiegłym pracowało średnio 114,5 osoby. Na wynagrodzenia Zarząd w roku 2016 przeznaczył kwotę ponad 6,3 mln zł. Podwyżka w porównaniu do roku 2015 wyniosła ponad 20%. Zachodzi pytanie, kto otrzymał tę podwyżkę, bo na pewno nie szeregowi pracownicy.

Łatwo można policzyć, że średnie wynagrodzenie w S.M. Hutnik wynosi ponad 4,6 tys zł. miesięcznie. Gdy spytaliśmy dozorczynię, czy faktycznie zarabia prawie 5 tys zł miesięcznie to odpowiedzią był śmiech przez łzy.

 

Informujemy jednocześnie, iż mimo wygranego procesu z Zarządem (więcej tutaj) członkowi S.M. Hutnik ponownie odmówiono wglądu do uchwał dotyczących wynagrodzenia Zarządu. Czyżby te kwoty były tak gigantyczne? 

 

wynagrodzenia

 

 

 

Przypominamy również, że podczas Walnego Zgromadzenia głosowane jest udzielenie absolutorium dla Zarządu.

W przypadku jeśli Zarząd go nie otrzyma, Rada Nadzorcza powinna wybrać nowy Zarząd.Na koniec zadamy pytanie.

Jeśli były Wiceprezes S.M. Hutnik mimo otrzymywania wynagrodzenia netto w wysokości 15 tys zł (bez premii-dane z KRS) odszedł ze stanowiska, ale obecnie współpracuje z byłym pracodawcą, to ile teraz były kolega z zarządu Mu płaci?

Więcej tutaj.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • lokator 0:29, 10 kwietnia 2017

  Kolejny debilny termin walnego by ludzie nie przyszli. Poprzednio było przed majówką, w czasie mistrzostw piłkarskich, teraz tuż przed świętami. Adams i jego ludzie panicznie boja się walnego mimo, że to nie walne wyborcze i dlatego chcą by przyszło jak najmniej ludzi. A my na pohybel - WSZYSCY NA WALNE. Chcą ściągnać swoich ludzi także członów oczekujących co jest bezprawne i na pewno będzie zaskarżone, nie uznają wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Jak nie przyjdziemy na walne i nie będziemy się interesować spółdzielnią to skończymy jak w Sokolni, gdzie sfauszowano dokumentacje i sprzedawano mieszkania ludzi i całe budynki cwaniakom. Mamy nadzieje, ze w końcu Maciej A. bedzie za kratkami. Prezeska Sokolni myslała, że jest nietykalna, ale w końcu ją przymkneli i wyzionęła ducha w areszcie, pewnie ze stresów, ale czasu, zdrowia, nerwów i pieniędzy straconych pzrez ludzi z Sokolni przez nią wykiwanych nic im nie zwróci. Jak nie przyjdziemy to w Hutniku może być tak samo.

  Odpowiedz
 • Jacek 10:24, 10 kwietnia 2017

  Panie lokator nie należy porównywać Sokolni do Hutnika. W Sokolni ludzie nie byli właścicielami mieszkań (w przeciwieństwie do Hutnika), a Sokolnia zrobiła wałek poprzez sprzedaż tych mieszkań nie osobom od lat tam zamieszkującym tylko osobom z zewnątrz.

  Odpowiedz
 • Don 11:37, 10 kwietnia 2017

  No i w Hutniku jest to lepiej przygotowane.

  Bierzemy kredyty, sprzedajemy działki (za bezcen) żeby spłacać kredyty i potem spieprzamy, bo nie będzie czym spłacać kredytów.

  Odpowiedz
 • Jacek 13:13, 10 kwietnia 2017

  Ogólnie jest tu jakaś histeria antyhutnikowska. 99 % procent spółdzielni w Polsce bierze kredyty na termo, a wyście się przyczepili do tego Hutnika jak rzep do psiego ogona. Mieszkam w zasobach spółdzielni sąsiedniej i na te gów....e bloki i otoczenie już patrzeć nie mogę.

  Odpowiedz
 • Don 13:30, 10 kwietnia 2017

  Tu nie chodzi o termo, tu chodzi o koszty po jakich termomoderniazację robią.
  Bo sam przyznasz, że 540 zł/m2 to przegięcie.
  Nie wspomnę o działce za 38 zł/m2.
  Fajnie, że bloki robią i place zabaw, tyle że kosztuje to o wiele więcej niż gdzie indziej.

  Odpowiedz
 • Jacek 14:11, 10 kwietnia 2017

  A jaka jest gwarancja, że przy nowym zarządzie coś się zmieni? Kto to zagwarantuje? Pan? Nowa rada? Proszę mi uwierzyć, że wiele lat już żyję na tym świecie i w coś takiego nie uwierzę. A zmiana zarządu tylko dla zmiany, bo "być może" będzie lepiej?

  Odpowiedz
 • Don 14:19, 10 kwietnia 2017

  Z całym szacunkiem, ale nie chce mi się tego nawet komentować.

  Odpowiedz
 • Don 14:24, 10 kwietnia 2017

  Ale jednak spróbuję.

  Z taką logiką to do wariatkowa niedaleko.

  Odpowiedz
 • Jacek 14:50, 10 kwietnia 2017

  Rozumiem. Powodzenia w takim razie w celu zmiany Zarządu i porwania tłumów czytaj członków na walne. Chętnie poczytam za kilka dni jakie są efekty tych działań.Zobaczymy wtedy czy realizm wygra z optymizmem.

  Odpowiedz
 • Don 15:23, 10 kwietnia 2017

  Najprawdopodobniej ludzie znowu nie przyjdą na walne - nawet tego się spodziewam, ale proszę nie pisać, że nie warto nic zmieniać.

  Odpowiedz
 • Corleone 8:15, 12 kwietnia 2017

  Szacunek Panie Jacek. Dokładnie o to im chodzi. Nienawidzą Adamca, to szaleją. Aż dziwię się, że żony im pozwalają, na wyrzucanie pieniędzy i marnowanie czasu.

  Odpowiedz
 • Corleone 7:48, 12 kwietnia 2017

  Sprzedaje się po takiej cenie jaka jest możliwa. Chęciński sprzedał budynek szkoły realnej, czyli starego Staszica za 820 tysięcy. Choć zapowiedzi były zupełnie inne.
  Fragment artykułu z 15.02.2015/
  "Wiceprezydent Mateusz Rykała powiedział nam, że dawna Szkoła Realna nie zostanie sprzedana za symboliczną cenę. Więc za ile? W operacie z 2012 roku wartość gmachu wyceniono na prawie 4 mln zł.
  - Z tego względu, że jest to zabytek obniżymy jednak cenę o 50 proc. - mówi wiceprezydent."
  Były dwa przetargi i nie było chętnych. Ostatecznie miasto obniżyło cenę do 650.600 zł i wtedy znalazło się trzech chętnych. Ostateczna cena to 820.000.
  I złośliwiec też mógłby napisać, że sprzedajemy majątek za bezcen, byle tylko mieć na niepotrzebny stadion.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa