Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Co roku Twój blok ma zero na koncie.

2015-12-03 23:28:47, komentarzy: 3

Prezes Hutnika na walnym grzmiał, iż nasłaliśmy kontrolę w wyniku której będą podwyżki opłat czynszowych.


Nie wiemy jakim tokiem rozumowania szedł Prezes, ponieważ nie możemy nasyłać nikogo, a zwłaszcza kontroli. Wiemy tylko, że kosztowne szkolenia niewiele pomagają, a wiedza Zarządu jest opóźniona o jakieś pięć lat.

 

Tak czy inaczej nie my nasłaliśmy kontrolę, tylko Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (więcej tutaj), a problemy z opłatami czynszowymi zaczęły się już dwa lata temu.

 

Ale po kolei.

 

Już w 2010 roku została wprowadzona Ustawa, która nakazuje w spółdzielniach mieszkaniowych rozliczanie nieruchomości według ponoszonych kosztów. Czyli jakie są koszty ponoszone na nieruchomości taki jest czynsz. Tak jak to jest w przypadku kosztów wody, prądu, gazu. Nakazuje to również Statut SM Hutnik.

 

Podczas przeprowadzonej w 2013 roku kontroli lustrator stwierdził, iż opłaty czynszowe nie są zgodne z prawem. Kontrola przeprowadzona w tym roku szczegółowo opisała o co chodzi. (fragm.protokołu)

 

Co roku w styczniu Twój blok rozpoczyna zbieranie pieniędzy na remonty od zera. Tak, od kompletnego zera. Odkładane latami kwoty przeznaczone na remonty znikają.

 

Co więcej lustratorowi nie wyjaśniono dlaczego np. tzw. bezpieczne osiedle kosztuje 3 zł, a koszty wind to ponad 13 zł od osoby. Nikt nie potrafił też wyjaśnić wysokości opłat na fundusze remontowe. Spółdzielnia Hutnik po prostu nie prowadzi kalkulacji opłat. Tyle kasy masz zapłacić i kropka.

 

Spółdzielnia odpowiadając na lustrację przeprowadzoną w 2013 roku zobowiązała się do prowadzenia zgodnie z prawem ewidencji przychodów poszczególnych nieruchomości, ma to nastąpić do końca tego roku.

Może się wtedy okazać, iż na poszczególnych budynkach występują spore nadpłaty, które powinny być zaksięgowane na danej nieruchomości. Tylko czy ktoś się upomni o te pieniądze?

 

Może się też okazać, że w danej nieruchomości ludzie nie płacą czynszu, wtedy inni lokatorzy tego budynku będą musieli dopłacić.

 

Pieniędzmi tymi Hutnik dysponuje swobodnie -  wypłacając Zarządowi i pełnomocnikom zarządu olbrzymie wynagrodzenia czy organizując kosztowne festyny.

 

Swoją drogą widać jak Rada nomen omen Nadzorcza, nadzoruje pracę Zarządu.

Czy to raczej Zarząd nadzoruje Radę?

Tylko ciekawe kiedy członkowie S.M. Hutnik się obudzą.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • jan 21:16, 5 grudnia 2015

  Nie bardzo rozumiem. Jak mam nadpłatę to nie jest zwracana ?
  To gdzie przelewana ? Na czyje konto ?
  Może ktoś podpowie.

  Odpowiedz
 • ups 22:43, 5 grudnia 2015

  Nadpłata poszła np. na remont jakiegoś bloku, na pensję czy inne dobra wszelakie.
  Było o przesunięciach z funduszy remontowych kiedyś na tej stronie.
  Np. tutaj z wyszczególnieniem konkretnych bloków.
  http://lokator.manifo.com/blog/gdzie-znikaja-pieniadze-przeznaczone-na-remonty-

  Odpowiedz
 • Iwo 10:49, 3 lutego 2016

  Ciekawostka ! Adamiec wydał 200000,00 zł na jakiś zapyziały projekt budynku na starych fundamentach przy ulicy Stańczyka który nigdy nie powstał a tu proszę prywatna firma bez żadnych szemranych lipnych członków oczekujących i innych matactw buduje nowe bloki na Zagórzu. Da się ? Ano tak ! http://adatex.pl/nowe-zagorze/

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa