Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Czy S.M. Hutnik pogrążą kredyty.

2014-11-18 19:18:57, komentarzy: 43

Wszyscy widzą jak wzrasta zadłużenie S.M. Hutnik. Nie jest tajemnicą, że podstawą inwestycji typu termomodernizacja czy wymiana dźwigów są kredyty. Wystarczy przeanalizować bilans dostępny na stronie S.M. Hutnik, żeby stwierdzić, że wysokość zaciągniętych kredytów podczas rządów Macieja Adamca i Pawła Kaczmarczyka wzrosła o 50 %  (z około 14 mln do ponad 21 mln złotych na koniec 2013 roku).

Niestety wartość zaciągniętych kredytów ciągle rośnie. Obecnie członkowie S.M. Hutnik do roku 2033 muszą spłacić około 40 mln złotych, ale to nie koniec.

W tym roku Zarząd zaciągnął kredyt w Banku Pocztowym ( około 9,5 mln złotych ), aby spłacić kredyt w PKO BP. Po to,aby ten ostatni bank udzielił gwarancji bankowej na kolejny kredyt w wysokości nawet około 13,5 mln złotych.

 

Istny galimatias.

 

Karuzela z kredytami nie ma końca. Dodajmy tylko, że swoją nieobecnością na walnym członkowie Hutnika zezwolili Zarządowi na zaciągnięcie łącznie około 50 mln zł kredytów. Więc Zarząd korzysta.

 

Chcielibyśmy też odnieść się do przegranych przez Macieja Adamca wyborów.

 

Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy Sosnowca przejrzeli na oczy i m.in. dzięki naszej stronie mogli przeczytać o osiągnięcia byłego prezesa S.M. Hutnik. Miejmy nadzieję, iż członkowie SM Hutnik w przyszłości też wykażą się większą niż dotychczas odpowiedzialnością i zaczną przyglądać się na co są przeznaczane ich ciężko zarobione ( coraz większe ) pieniądze.

 

Pozostaje pytanie, co stanie się z człowiekiem, który przez ostatnie tygodnie patrzył na nas z prawie każdego słupa w mieście ?

 

Według informacji krążących wśród dobrze poinformowanych osób scenariusze dotyczące byłego prezesa Macieja Adamca są trzy.

 

1 Powrót do SM Hutnik.

2 Podział SM Hutnik na cztery Spółdzielnie ( według administracji ) i również powrót na stołek.

3 Zrzeknięcie się przez Pana Kamila Wnuka wygranego mandatu radnego i tym samym były prezes SM Hutnik pozostaje radnym

 

Sosnowiczanie wyraźnie pokazali, że nie chcą widzieć Macieja Adamca nie tylko jako Prezydenta miasta, ale również pokazali mu czerwoną kartkę jako radnemu.

 

Czy Maciej Adamiec zrozumie przesłanie wysłane przez mieszkańców?

Czy członkowie SM Hutnik pójdą śladem mieszkańców Sosnowca?

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Gość 20:23, 18 listopada 2014

  Po przegranych przez niezależnych wyborach na swojej stronie napisali:
  Wola wyborców jest święta i każdy powinien ją uszanować.
  Ciekawe, czy tak będzie. :-)

  Odpowiedz
 • Gość 21:15, 18 listopada 2014

  Szkoda że nie chcecie napisać o układach po sld jakie panują w spódzielni srodula. o przetargach na koszenie trawy nie bede już mówił ...

  Dopisek administracji

  Od tego typu spraw jest przycisk kontakt.
  Proszę nas poinformować o takich problemach. Chętnie postaramy się pomóc i nagłośnić tego typu sprawy.
  Zapraszamy do naszego forum, które mam nadzieję z czasem stanie się miejscem wyjaśniania wszelkiego rodzaju patologii w naszych spółdzielniach.

  http://www.lokator.fora.pl/spoldzielnie-mieszkaniowe,13/

  Odpowiedz
 • hutnikk 7:37, 19 listopada 2014

  Tylko,że na Środuli przed termomodernizacją były konsultacje społeczne z mieszkańcami i wszytko tam powiedziano na temat kiedy i za ile. A u nas w Hutniku wszystko tajne.

  Odpowiedz
 • Gość 23:03, 18 listopada 2014

  ŚNIEZNA KULA SIE ROZPĘDZA !!! BRAVO, BRAVO, BRAVO SM HUTNIK !!!

  Odpowiedz
 • palant 8:02, 19 listopada 2014

  Pan były prezes Adamiec tak był uwielbiany przez członków SM Hutnik wychwalany na Walnych Zebraniach,ze łzami i kwiatami żegnany a w swoim okręgu /mateczniku/ otrzymał na radnego tylko 425 głosów /gdzie ci żołnierze/. Przesłanie do Pana Kamila Wnuka:o ile sprawdzi się scenariusz o rezygnacji niech Pan pomyśli o tych co na Pana głosowali z poważanie
  palant

  Odpowiedz
 • Zibby 9:19, 19 listopada 2014

  Co do przyszłych możliwości Macieja Adamca po przegranych wyborach jest jeszcze jedna niestety najgorsza. Arkadiusz Chęciński dogadał się już z Adamcem co do koalicji w radzie miejskiej i obejmie stanowisko Vice Prezydenta. Niestety polityka to szambo a Chęciński się spsił tak samo jak Adamiec.
  Przestaje już chodzić na wybory ! Liczyłem że jak zagłosuje na PO to będzie lepiej. Jaki człowiek jest głupi i daje się tak oszukiwać !

  Odpowiedz
 • kumpel 11:02, 19 listopada 2014

  co ty człowieku piszesz, walnij się mocno w głowę ! może się obudzisz !

  Odpowiedz
 • Mops 15:42, 19 listopada 2014

  Oczywiście, że jest taki wariant jak pisze Zibby. Nazywa się polityka. SLD już jest zbędny (wypadł z sejmiku śląskiego,mają tylko 1 mandat radnego więcej niż Niezależni) więc po co Chęciński miałby się układać z Górskim jak wygra? Jak do tej pory nie było chemii pomiędzy SLD i PO.
  Adamiec w obecnej chwili ma na pewno mniejsze oczekiwania co do stanowisk niż Górski. Coś mi się wydaje, że będzie się działo.

  Odpowiedz
 • Gość 16:04, 19 listopada 2014

  Gdyby Adamiec został radnym, to rozumiem.
  Ale nie został, czyli nie ma poparcia w Sosnowcu. Chęciński robiąc z niego w-ce mógłby tego kroku żałować za 4 lata. Najprawdopodobniej Adamiec zostanie z niczym, a "jego" radni przejdą do konkurencji, żeby coś ugrać w UM.

  Odpowiedz
 • wszystkojedno 0:58, 21 listopada 2014

  Nie martw się. Zawsze można jeszcze liczyć na najlepszą rzecz, jaką możemy spotkać w Sosnowcu, czyli autobus do Katowic.

  Odpowiedz
 • Mops 17:17, 19 listopada 2014

  A Łukawski ma poparcie w Sosnowcu? I tak zostanie vi-ce prezydentem w przypadku koalicji PO i SLD. To jest polityka i nikt nie będzie dziś myślał co będzie za 4 lata.

  Odpowiedz
 • Boss 20:38, 19 listopada 2014

  Boże widzisz i nie grzmisz, opamiętajcie się! 4321 nieważnych głosów to jest powód do podejrzeń, ludzie informują jak sie rozmawia, że sie w komisjach cuda działy. A tak w temacie, każdy tylko nie Checina i Górski już wole tego od Korwina.

  Odpowiedz
 • gość 21:21, 19 listopada 2014

  Boss nie siej teorii spiskowych. Chociaz nie twierdze ze w jakichś pojedynczych przypadkach komus udawalo sie dopisac X czy nawet 10, ale to szczegół na takie wielke miasto jak Sosnowiec. Głosy byly liczone recznie i po liczeniu wklepywane w ten felerny system liczenia czy jak to sie nazywa... Zawsze mozna je zliczyc na piechotke przy pomocy kalkulatora i zaden system nie bedzie potrzebny. Wszystko jest do sprawdzenia i poszczególne raporty wiszą w obwodach, a raporty "na brudno" (u nas nawet podpisane przez wszystkich członków) w białych zaplombowanych workach w UM. A co do głosów niewaznych. Byłem w jednej z Sosnowieckich komisji. 3 męzów zaufania i kazdy członek komisji zgłoszony przez inne ugrupowanie. Nikt wyborcom nie pomagał skreslac. Zeby nie było wątpliwosci kazdemu kto otrzymywał karty do głosowania mowilismy cos w stylu "prosze oto Pana/Pani 3 karty". Informacje jak glosowac rozwieszone w całym lokalu (1X na jednej karcie). Problem w tym ze duza czesc tych co głosowali to debile i techniczni analfabeci, którzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem i z głosowania robia sobie wycieczke dla lansu :-P to widac kto swiadomie głosuje i ma kandydata przychodzac na głosowanie. 7/10 "wyborców" siedziało po pare a nawet parenascie minut za parawanem i zastanawiało sie które nazwisko wydaje sie byc "przyjazne". Tylko u nas było prawie 150 głosów niewaznych na ponad 2000 wydanych kart (sejmik+rada+prez) głownie takie gdzie na kazdej liscie był 1 głos. Członek komisji nie miał szans na dopisanie kilkunastu krzyzykow ani przed wrzuceniem karty ani po zamknieciu lokalu. Jesli ktos sie wczesniej zainteresował to wiedział ze lista to nie karta :P Jesli ogarniał temat dopiero w lokalu to sory ale skreslał, zeby cos skreslic skoro juz przyszedł.

  Odpowiedz
 • misiek 21:44, 19 listopada 2014

  Jest jeszcze 4 opcja - CBA i pierdel !

  Odpowiedz
 • N3 22:12, 19 listopada 2014

  Ja uważam że jeżeli ktoś wydał kupę kasy co prawda nie swojej tylko mieszkańców SM Hutnik to coś mu się należy! Przeca w wiekach średnich król też wydawał pieniądze swych poddanych na wojny! A nie godzi się tylko dziewkę cudzą chendorzyć! Czyż nie takie prawo?

  Odpowiedz
 • Marek 9:34, 20 listopada 2014

  Co tu się czepiać adamca . Mały człowiek , bez honoru przywieziony w teczce
  do Hutnika przez Suwalskiego . Ot i cała prawda

  Odpowiedz
 • zainteresowany 9:31, 25 listopada 2014

  Przestan pisac te dyrdymaly wszystkie spoldzielnie biora kredyty na termomodernizacje i to ogromne miliony im wiecej budynkow tym wiecej milionow zawsze moze zarzad skorzystac z premii od bankow za taki duzy kredyt kwestia negocjacji.Jezeli sie nie znasz nie pisz glupot,bo tylko wspolnoty panuja nad swoimi finansami a w duzych molochach dobrze sie wyprowadza kase
  nie tylko w Hutniku do ktorego sie przyczepiaja wszyscy (komuchy)moze nam wskazesz idealna spoldzielnie to juz sie przeniose bo na dzien dzisiejszy
  sa w kazdej przekrety,moze znajdzie sie pare w calej Polsce dobrych gospodarzy co dbaja o interes mieszkancow a nie swoj.

  Odpowiedz
 • Gość 9:54, 25 listopada 2014

  Ale kredyty wkrótce osiągną wartość całej spóldzielni.
  Tu nie tylko chodzi o kredyty, ale o sposób wydawania (wyprowadzania) pieniędzy ze spółdzielni. Wydawanie kasy na wypożyczanie laptopów, czy festyn to tylko niewielkie kwoty, prawdziwą kasę wyprowadza się na termo. W Hutniku termo to o wiele większe pieniądze niż gdzie indziej. Jest info na stronie o tych kosztach.

  Odpowiedz
 • swiadomy 9:45, 25 listopada 2014

  DO kolegi Hutnikk o jakich konsultacjach mowisz?to byly propozycje na jeden blok kredyt 3,5 miliona do 5 milionow mamy te papiery w rekach,ktore nam spoldzielnia Srodula w Sosnowcu przyslala kazdemu do domu obodz sie czlowieku!!!jestes w letargu albo ich pracowmikiem lub poplecznikem i przestan liczyc innym licz u siebie bo obudzisz sie z reka w nocniku na 15 lat czemu o tym nikt nie mowi jak kolesie z SLD tu rzadza!

  Odpowiedz
 • Gość 9:56, 25 listopada 2014

  Ale chociaż coś wiecie, u nas w hutniku nic się nie dowiesz.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa