Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Do wiadomości członków Spółdzielni Środula

2013-05-08 23:27:41, komentarzy: 3

 Poproszono nas o opublikowanie poniższego pisma .

 

W związku z pytaniami, które są kierowane do nas członków rady nadzorczej uważamy za konieczne przekazanie na nie rzetelnej odpowiedzi. Fakty są następujące. Jesteśmy spółdzielnią, która kilkanaście lat temu po latach marazmu i długów wyszła na prostą i jako mocna  finansowo  i  technicznie, stała się atrakcyjna  do zarządzania i czerpania z tego korzyści.  Z tego powodu  w chwili obecnej jesteśmy areną walki na rynku zarządzania nieruchomościami. Pierwszą informację o tym fakcie otrzymaliśmy w trakcie wyborów do rady w roku 2011, gdy była prowadzona akcja wyborcza przez osoby związane z inną spółdzielnią, w tym przypadku Hutnik. Byliśmy wtedy świadkami fetowania brawami i okrzykami zwycięstwa przez tą grupę , jednak przedwczesnego.   Próba zawładnięcia naszą spółdzielnią w tamtym okresie okazała się nieudana. Niestety ze strony tej grupy w radzie padały kolejne wnioski związane z przejęciem władzy w naszej spółdzielni i w styczniu 2013roku, po przejściu jednego z członków rady na stronę tamtej grupy dokonano zmian w radzie i zarządzie.  Zmieniono prezydium rady,  obsadzając osobami  opcji Hutnika. Usunięto z zarządu zastępcę prezesa i dyrektora ds. technicznych Sławomira Machurę,  wprowadzając na to stanowisko  Marcina Latosa pracownika  spółdzielni Hutnik. Dokonano również innych zmian personalnych zatrudniając osoby wskazane przez  tą  opcję. Obecna sytuacja jest niekorzystna  rada funkcjonuje w składzie 7 osobowym, a zarząd mamy droższy jak dawniej i w większości  tymczasowy, poza jedną osobą,  pozostałe 2 osoby są delegowane z rady i pełnią wyłącznie obowiązki. Powoduje to iż wszystkie istotne decyzje są podejmowane przez pracowników  spółdzielni Hutnik (ze względu na przewagę głosów 4:3), mogącej być w określonych przypadkach dla nas konkurencją. Być może ta sytuacja niektórych satysfakcjonuje, my jednak obserwując sytuację od środka jesteśmy tym zaniepokojeni bo wszystkie kluczowe decyzje są nam narzucane przez reprezentantów innej spółdzielni. Powinniśmy rozwiązać tą patową sytuację, do tego niezbędna jest Państwa  obecność i podjęcie decyzji w sprawie rady i zarządu na walnym zebraniu w dniu 23 maja godz. 16 w Expo Silesia(dawna Silma) w Sosnowcu. Stosownie do obowiązku  jako Wasi reprezentanci uznaliśmy  za konieczne przekazać Państwu  powyższe fakty i oczekujemy na Państwa decyzje, wskazujemy również że ewentualna bierność  powoduje całkowite przekazanie  losów spółdzielni wskazanej  grupie. My się od tego odcinamy. 

   Członkowie rady; Krupa  Zbigniew, Nowak Jerzy, Klarecki Stanisław

 

 

Jak Państwo widzą polityka wkracza do Spółdzielni Mieszkaniowych.

Prezem Hutnika jest szef partii ,Środula ma zastępcę prezesa z tej samej partii nawiasem rzecz biorąc trenera piłki nożnej.

Proszę zdecydować , czy chcecie Im powierzyć swoje pieniądze ?

Czy chcesz , aby w Środuli również wszystko utajniono jak w Hutniku ?

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • osoba 17:56, 9 maja 2013

  Spółdzielnia „Hutnik” zapłaciła swoiste „frycowe” w kontakcie z tą zarazą jaką jest istnienie partii Niezależni Macieja Adamca. Zwyczajnie, nikt nie spodziewał się, że ludzie z pod znaku różowej koniczynki będą postępować jak zwykli najeźdźcy i okupanci z wszystkimi mechanizmami w postępowaniu charakterystycznymi dla takiej właśnie formacji : rabunkowa gospodarka zasobami, okradanie dotychczasowych pracowników z miejsc pracy, obsadzanie zwolnionych siłą etatów, ludźmi z marginesu wiedzy i kompetencji, co poskutkowało natychmiast wypompowaniem znacznych zasobów finansowych oraz znacznym pogorszeniem jakości działania Spółdzielni na rzecz mieszkańców ( wystarczy wspomnieć np. perturbacje jakie mieli mieszkańcy w wyliczeniach opłat za ciepło po zwolnieniu pracownicy, która od lat zajmowała się tą pracą. Znała ją od podstaw i nigdy nie było z Jej strony żadnych uchybień, ale niestety nie należała do Niezależnych)
  To pokrótce charakterystyka Niezależnych Macieja Adamca wypracowana przez Nich samych własnym postępowaniem. Jeśli ktoś nie wierzy, to niech sprawdzi realia traktowania lokatorów, członków w SM „Hutnik”.
  Jeśli mieszkańcy SM „ Środula” pozwolą sobie na większościową obecność Niezależnych w Radzie Nadzorczej, to na własne życzenie staną się żywicielami tych pasożytów społecznych.
  Mieszkańcy SM „Środula”!
  Jeszcze wszystko możecie zmienić!
  Jeszcze jest czas i możliwość nie dopuścić, aby taka zaraza jak Niezależni Macieja Adamca wniknęła do wnętrza Waszego organizmu, jakim jest Wasza Spółdzielnia!
  Ale. Jeśli wykażecie się stagnacją i tumiwisizmem – gangrena, jako skutek działania Niezależnych, pożre Was. Tylko wtedy niech nikt nie mówi, że nie wiedział.
  To Wy dokonujecie wyboru!
  Teraz Wy decydujecie!
  osoba

  Odpowiedz
 • osobnik 20:24, 18 maja 2013

  Od wczoraj roznoszona jest odpowiedź na powyższe pismo zredagowana przez nowy "lepszy" zarząd. Pismo to pochwała "zasług" obecnego zarządu i wytykanie błędów starego zarządu. Nie bardzo rozumiem jak nowy zarząd może chwalić się oszczędnościami chociażby na koszeniu trawy, skoro faktycznie firma jeszcze nawet nie rozpoczęła prac. Czasami takie oszczędności są tylko pozorne.

  Odpowiedz
 • Zalezny 16:21, 21 maja 2013

  Pewnie podpisali umowę na Koszenie na parę lat :) Stad takie oszczędności zapomnieli tylko ze zima nie ma trawy ale co tam efekt jest, zeszli do kilku groszy za metr :)
  Mogą się tym pochwalić ze spadła cena za metr.

  Nie dajmy się ogłupić .
  Dość Demagogi uprawianej przez NIEZALEZNYCH

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa