Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Jak zrobić z członków spółdzielni idiotów.

2016-04-20 19:30:07, komentarzy: 13

W materiałach na walne znajduje się wykaz działek do sprzedania (na dole strony), które jak twierdzi Zarząd S.M. Hutnik generują koszty 

Spisano więc ponad 200 numerków i wrzucono na walne z prośbą o wyrażenie zgody na ich sprzedanie.

Tyle, że pośród tych numerków jest wiele pozycji, które nie tylko nie generują kosztów, ale przynoszą spółdzielni konkretne pieniądze w postaci  opłat czynszowych za najem lokali, które spółdzielnia wynajmuje. Licząc po mocno zaniżonych cenach spółdzielnia straci miesięcznie około 30 000 zł z tytułu opłat czynszowych.


Spośród działek proponowanych do sprzedaży naszym zdaniem należy odrzucić niżej wymienione:


- pawilon Stokrotka (przy targu)

- pawilon Detal-Market (na Kisielewskiego)

- pawilon PKO B.P. (przy Br. Mieroszewskich)

- pawilon po Poczcie ( ul. Kisielewskiego)

- parking strzeżony przy ul. Kieleckiej

- parking przy Przychodni Gwiezdna

- parking przy ul. Łomżyńskiej (ogrodzony przez mieszkańców)

- parking przy ul Kielecka 2,4,6

- działka pod budynkiem spółdzielni (po podziale sprzedać, za wyjątkiem działki z budynkiem spółdzielni)


Ale ponieważ wszystkie działki są wrzucone do jednego wora, to uchwałę należy odrzucić w całości.


Na jednym z poprzednich walnych padła propozycja, aby na kolejne walne przygotować mapę z działkami przeznaczonymi do sprzedaży, Zarząd stwierdził, że to ciekawa propozycja i rozważy taką możliwość. Jak widać rozważył i pokazał, gdzie ma swoich pracodawców, czyli członków spółdzielni. Tylko dlaczego nie interweniowała Rada Nadzorcza S.M. Hutnik ?

 

Pamiętaj tylko obecność członka spółdzielni na walnym i zagłosowanie przeciw tej uchwale może spowodować utrzymanie w zasobach spółdzielni w/w działek.


Nikt za Ciebie tego nie zrobi. 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • trrrrrrr 19:40, 20 kwietnia 2016

  ile musi być lokatorów aby to zablokować ?

  Odpowiedz
 • Gość 19:45, 20 kwietnia 2016

  Musi być większość. Przypuszczam, że około 400 osób wystarczy. Spółdzielnia liczy około 8500 członków, ja sam biorę trzech sąsiadów.

  Odpowiedz
 • j. 19:58, 20 kwietnia 2016

  Jak przyjdzie tyle ludzi co ostatnio to nic nie zrobicie.
  Wszystkie te wymienione przez was działki szybko się sprzedadzą, co więcej myślę, że już wiadomo kto je kupi. To bardzo atrakcyjne tereny.

  Odpowiedz
 • bzyk 21:43, 20 kwietnia 2016

  Prawda jest taka, ze obecna ekipa wywalila was z poprzedniego ukladu i tylko chec zemsty wami kieruje a nie dobro Hutnika. Wystarczy popatrzec na nazwiska waszych kandydatow do rady nazdorczej, sprawdzic ich przeszlosc i wszystko bedzie jasne. Takie podejscie jest obrzydliwe i kolejnej " dobrej zmiany" nie chce.

  Odpowiedz
 • łoj 21:51, 20 kwietnia 2016

  Chyba jedna osoba była już w radzie nadzorczej Hutnika, akurat gościa lubię, bo zazwyczaj ma rację. Tak to jest jak nie ma się nic na obronę, to pisze się głupoty i nie na temat. Napisz coś w temacie tych działek kombinatorze.
  To skandal, że sprzedają parkingi i pawilony, na których przecież się zarabia. Weźcie więcej kredytów i zastawcie wszystko, po przecież trzeba docieplać budynki po 3 mln zł za sztukę - najdrożej w Polsce.

  Odpowiedz
 • bzyk 21:35, 21 kwietnia 2016

  Panie łoju,
  Moze skupmy sie na waszej kadrze osobowej jesli chodzi o rade nadzorcza. Moze niech ludzie wiedza o co wam chodzi. Moze niech ludzie wiedza co macie do zaproponowania. Moze bedzie lepiej jak czlonkowie spoldzielni beda wiedziec ze macie ustalone kto bedzie od was w nowym zarzadzie. Przedstawcie swoj gabinet cieni i napiszcie to jasno kto bedzie nowym prezesem. Niech ludzie wiedza ze przedstawiciele waszej rady skladaja sie z bylych politykow, osob majacych biznesy na osiedlach, osob pokrzywdzonych w ich mniemaniu z tytulu utraty pracy w spoldzielni, osob majacych biznesy zwiazane z nieruchomosciami (dla nich to intratny biznes). Zemsta, zemsta, zemsta i chec rewanzu wami kieruje. Czlonkowie nie sa glupi. Mielicie od kilku lat to samo. TO WSZYSTKO JEST DO PRZECZYTANIA W INTERNECIE PO WPISANIU NAZWISK KANDYDATOW!

  Odpowiedz
 • bbbb 22:46, 22 kwietnia 2016

  Brawo Bzyk ,prawde piszesz,popieram w 100%

  Odpowiedz
 • Yyy 8:49, 23 kwietnia 2016

  Nawet jeśli ta uchwała przejdzie,to należy ją zaskarżyć, ponieważ mija się z prawdą. Tylko kto to zrobi.

  Odpowiedz
 • Michał 12:06, 24 kwietnia 2016

  Dzień dobry wszystkim.
  Mam pytanie, odbiegające od tego tematu. A zatem, kim są ludzie proponowani na kandydatów nowej rady nadzorczej?
  Gdzie można znaleźć informacje na ich temat, oraz ich ewentualną dotychczasową karierę/pracę w naszej spółdzielni.

  Odpowiedz
 • Tomekq 18:09, 24 kwietnia 2016

  Proponuję na początek obniżyć kwotę za przynależenie do spółdzielni, gdyż mnie na to nie stać, a kwota zwróci się po 13 latach zatem jest to działanie przeciw przystępowaniu nowych członków. W większości SM kwota wpłaty zwraca się po ok 2 latach, a zatem spora część uiszcza taką opłatę.
  Proszę o zainterweniowanie w tej sprawie, a nowych członków przybędzie. Dodatkowo każdy na głosowaniu powinien się wylegitymować w celu sprawdzenia, czy aby na pewno jest członkiem SM

  Odpowiedz
 • gość 19:23, 24 kwietnia 2016

  W większości może ale sasiednia Spóldzielnia "Zagórze"pobiera członkowskie jeszcze większe i jakoś cisza a tylko w Hutniku widzicie wszystko co najgorsze.

  Odpowiedz
 • Alik 16:33, 26 kwietnia 2016

  Jest gdzieś to pismo, w którym gmina Sosnowiec podnosi im te opłaty?

  Odpowiedz
 • Kacper 23:34, 25 maja 2016

  Z idioty nie trzeba robić dodatkowo idioty , skoro idiota posiada samochód wart 5 tys. i dla którego kupuje garaż wart np. 20 tys. i tym się fascynuje i pilnuje ? Mieszkanie jest dużo więcej warte niż samochód i garaż , ale tym akurat przeciętny idiota się nie interesuje i dlaczego ???

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa