Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Konferencja dotycząca nowej ustawy o SM.

2017-02-22 23:09:52, komentarzy: 1

W dniu 19 lutego przedstawiciel naszego stowarzyszenia brał udział w Konferencji odybawającej się w Sejmie, a dotyczącej nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zaskoczeniem dla nas była ilość osób, które zjechały się z całego kraju, aby wspólnie z innymi przedstawicielami stowarzyszeń debatować nad nową ustawą. Przez 7 godzin omawialiśmy każdy punkt nowej ustawy.

Mamy nadzieję, że ustawa będzie procedowana w Sejmie, a ona sama przyczyni się do ukrócenia samowoli zarządów s.m.

 

Wśród osób, które przyjechały do Warszawy znaleźli się również przedstawiciele zarządów spółdzielni, kancelarii prawniczych wynajętych przez prezesów, oraz władze krajowej spółdzielczości.

Co ciekawe społecznicy przyjechali za swoje, pozostali czekali na podbicie delegacji.

 

Zobacz krótki film, który o tym mówi.

 

Zapis konferencji (7 godzin)

 

O samej ustawie

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Kormoran 15:00, 26 lutego 2017

    Na początek sparafrazuję powiedzenie Tomasa Jeffersona ,,Jeżeli pozwolimy aby zarządy kontrolowały nasze życie ,to w krótkim czasie będziemy w takim stanie jak dusza niewolnika '',a obserwacje mówią ,że już tak się stało za wyjątkiem kilkunastu osób których nazywają ,,oszołomami ''.Można powiedzieć ,że to co się dzieje wokół ustawy o Spółdzielniach napawa potymizmem ,ale żeby nie skończyło się wielkim rozczarowaniem ,bo nie słychać tych od których wiele zależy np ;przewodniczących klubów poselskich - co myślą .Jest nadzieja ,że w odpowiednim czasie ich głos będzie słyszalny i zastanowią się czy warto zabiegać o ponad 10 milionów potencjalnych głosów w wyborach .
    Być może członkowie Spółdzielni Mieszkaniowych będą zmuszeni wystawić swoich kandydatów na posłów ,którzy zadbają o nasze sprawy .Zapraszam do rozmowy !

    Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa