Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Kontrowersyjna inwestycja na Zagórzu.

2018-04-05 07:27:11, komentarzy: 14

Poniżej publikujemy list otrzymany od członków S.M. Hutnik, wraz z mapą umiejscowienia nowej inwestycji.

 

 

Witam, zapewne część z Państwa już wie, że w Sosnowcu przy ulicy Kieleckiej (dzielnica Zagórze) planowana jest budowa wielopoziomowego budynku mieszkalnego. Budynek ma powstać na terenie między blokiem Kielecka 38-46, a sklepem Biedronka. Nowa inwestycja ma mieć sześć kondygnacji i mieści się w terenie dotychczas zazielenionym. Budynek w projekcie przechodzi min. przez deptak biegnący między blokami ulic Kielecka i Lubelska, który prowadzi do przejścia podziemnego pod ulicą Braci Mieroszewskich. Projekt obejmuje zredukowanie szerokiego chodnika, wycinkę kilkudziesięciu drzew w tym obszarze oraz przebudowę infrastruktury przesyłowej prąd, gaz i wodę. Chciałbym dowiedzieć się, jak wiele osób wie o planowanej budowie i jakie są Państwa opinie w związku z podjęta inwestycją. Zachęcam do odpowiedzi w komentarzach oraz udziału w sondzie na stronie internetowej. Dołączam zdjęcia terenu oraz projektu. Pozdrawiam Mariusz. 
Link do strony internetowej: http://SondaBudynekKielecka.mojasonda.pl

 

 

Od siebie dodamy, że działka została sprzedana przez S.M. Hutnik za około 100 zł/m2

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • ZDZISLAW 9:14, 5 kwietnia 2018

  STÓWA ZA METR ,TO KOMU TO SPRZEDANE ,BĘDZIE NOWA AFERA .-STÓWA ZA METR , TO JA TEŻ CHCĘ DAM 200 ZA METR.

  Odpowiedz
 • Jerzy 10:07, 5 kwietnia 2018

  Powinna się tym zająć Prokuratura bo ten deweloper kupił działki od osób/firm które kupiły działki od SM Hutnik w podejrzanym trybie bezprzetargowym za ułamek ceny rynkowej. Prokuratura powinna sprawdzić powiązania tych kupujących z członkami Zarządu SM Hutnik, Rady Nadzorczej i ich rodzinami oraz za ile sprzedali te działki deweloperowi.
  Zarząd i Rada Nadzorcza SM Hutnik powinni odpowiadać karnie za oczywiste działania na szkodę spółdzielców:
  - nieuzasadnione ekonomicznie wysprzedawanie majątku SM Hutnik za marne grosze w trybie bezprzetargowym bez dbałości o uzyskanie najlepszej ceny,
  - utrudnienia komunikacyjne dla spółdzielców (mieszkańców bloków przy ulicy Kieleckiej),
  - likwidacja terenów zielonych, które stanowiły boisko oraz pas ochronny od ruchliwej drogi Braci Mieroszewskich.

  Odpowiedz
 • Robert 9:49, 8 kwietnia 2018

  BETONOWY LAS ROŚNIE WOKÓŁ NAS..

  Panie Jerzy ma Pan racje tą sprawe trzeba zgłosić.. Ja mieszkałem w bloku na ulicy kieleckiej w tym właśnie przy którym ma powstać ten nowy budynek, wciąż mieszka w nim moja rodzina i szczerze mówiąc jestem oburzony planem budowy bloku na tym terenie.. Dookoła beton.. zabiera się mieszkańcom ostatnie zielone kawałki w imie czego? w imie betonu.. blok na bloku porażka! kawałek zieleni która ubarwia ten betonowy las.. niedługo nie bedzie gdzie z psem wyjsc, albo na spacer.. o niszczeniu krajobrazu już nie wspominam bo to chyba jasne.. Dzisiaj Kielecka a jutro może i twoja okolica?

  Na górce Środulskiej mają powstać 3 obiekty sportowe w tym spory stadion więc kolejne tereny zielone żegnamy, teraz spory skrawek zieleni na ulicy Kieleckiej... Ludzie ja rozumiem że miasto chce jak najlepiej, chce się rozwijać itpd ale czemu takim kosztem? Stadion ludowy na Kresowej jest? JEST! więc wyremontować! nieeee ale poco lepiej wybudować w innym miejscu nowy.. ( tak tak woda pod stadionem, koszta wysokie itpd bla bla) Stadion zimowy jest? JESt! Wyremontować!

  Wiele osób przeczyta mój post i zapewne poleją się słowa KRYTYKI. Ale ile z tych osób mieszka na kieleckiej?

  Niech wypowiedzą się mieszkańcy okolicy! ICH głos tu się najbardziej liczy!

  Odpowiedz
 • Tosia 13:17, 19 grudnia 2019

  .... "niedługo nie bedzie gdzie z psem wyjsc" czy pies jest ważniejszy od ludzi? czy psie odchody są dla Was smaczne i zapachowe....co za pierdoły wypisujecie....Ja nie mieszkam na Zagórzu ale za jaką cenę kupiliście swoje mieszkania? Ci ludzie co tam zamieszkają podobno muszą zapłacić za 3 pokojowe mieszkania 299.000 zł. + 80 tys. odsetki do Banku + 28 tys. za garaz podziemny + 15 za miejsce parkingowe + 6tys. za komórkę piwniczną.....
  Czego im zazdrościcie, że będą spłacać mieszkanie przez 30 lat?....skąd przyjechaliście na Zagórze? że chcecie się rządzić?
  Ja mieszkam od urodzenia na Środuli i w bloku ...jak się wprowadzałam to wpłaciłam na tamte czasy 48 tys. zł. (ksiązeczka mieszkaniowa) a Wy na jakich zasadach dostaliście?....czytałam o tej budowie i kiedyś podjechałam to zobaczyć....co Wam zastawia? po psach trzeba sprzątać a nie, żeby kupy walały się po trawie i chodniku.....kiedy wreszcie zrozumiecie, że to marności świata.....

  Odpowiedz
 • Mariusz 19:41, 11 kwietnia 2018

  Witam serdecznie, w dniach 04.04.18r. – 11.04.18r. przeprowadzona została sonda dotycząca budowy nowego budynku mieszkalnego w Sosnowcu przy ulicy Kieleckiej. Sonda była stworzona w celu informacyjnym dla mieszkańców oraz miała za zadanie zebranie opinii, czy zabudowa terenu zielonego w środku osiedli jest właściwym rozwiązaniem. Część z Państwa wypowiedziała się na ten temat w komentarzach, niektórzy podzielili się ze mną swoimi opiniami w wiadomościach prywatnych, jeszcze inni oddali swój głos w sondzie. W związku z przeanalizowanym przebiegiem sondy na podstawie regularnych zrzutów ekranu oraz informacjami o możliwości oddawania wielokrotnych głosów z jednego urządzenia i adresu IP, z przykrością musze uznać, że oparcie rzetelnych wniosków na podstawie przeprowadzonej sondy nie jest możliwe. Dziękuje serdecznie wszystkim za udział w sondzie, pozostawione komentarze, wiadomości oraz opinie. Niezmiernie ubolewam nad faktem, iż sonda, choć tylko informacyjna, została potraktowana w ten sposób. Zastanawiający pozostaje jedynie cel manipulacji głosami. Temat opinii pozostawiam otwarty, jeśli ktoś z Państwa ma ochotę, zachęcam do dzielenia się swoimi poglądami w wiadomościach i komentarzach.

  Opinie w przeprowadzonej sondzie oczywiście były różne. Część osób uznała, że budowa budynku im nie przeszkadza, ponadto powstaną nowe miejsca zamieszkania. Niektórzy byli przeciwni nowej inwestycji, woleliby aby ten teren pozostał zielony, a zagospodarowany w inny sposób o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym. Jeszcze inni zauważali, że nowy blok usytuowany jest w obszarze korytarza powietrznego tj. pasa zieleni ciągnącego się od ulicy Paderewskiego w kierunku „Górki Środulskiej”, a jego zabudowa zaburzy właściwą cyrkulację wiatrów, odpowiedzialną za wprowadzanie świeżego i odprowadzanie zalegającego, zanieczyszczonego powietrza z zawirowań betonowych osiedli. Poruszony został również temat nasłonecznienia sąsiadującego budynku w którym występuje położenie osi okien w konfiguracji północ-południe. Budowa wysokiego budynku zasłoni jedyną nasłoneczniona jego część po stronie zachodniej. Nie pominięty został również temat uciążliwości prac związanych z budową bloku i przebudową linii przesyłowych gaz, prąd i wodę. Zauważony został również fakt zredukowania deptaka łączącego kilka osiedli, zabudowania namiastki zieleni oraz wycinki kilkudziesięciu drzew w tym obszarze.
  Podsumowując powyższe opinie można zauważyć, że to osoby zamieszkujące najbliżej planowanej inwestycji mają największe obawy i zastrzeżenia co do budowy. Użytkownicy terenów zielonych i obszaru w rejonie nowego budynku martwią się o kruszącą liczbę takich obszarów poprzez niewłaściwe zarządzanie terenami zielonymi nieujętymi w planie zagospodarowania przestrzennego. Cześć osób uważa, że nie ma większych przeciwwskazań i patrzy na nową inwestycję przez pryzmat nowych miejsc zamieszkania.
  Moim zdaniem jest wiele obszarów bardziej odpowiednich do zabudowy, zarówno w dzielnicy Zagórze jak i innych rejonach miasta. Przykładem jest np. nowe osiedle powstające w rejonie ulicy Kisielewskiego, które powstaje na terenach nieużytków na obrzeżu osiedla. Wciskanie kolejnego wysokiego budynku w i tak ciasne blokowiska z pewnością nie uatrakcyjni dzielnicy, a ilość nowych miejsc zamieszkania nie zrekompensuje ubytków w zielonych terenach na obszarze osiedli
  Pozdrawiam Mariusz

  Odpowiedz
 • Marian 14:48, 14 kwietnia 2018

  A może autorzy dodadzą od siebie kiedy Hutnik sprzedał te działki?
  Bo to nie było ani rok, ani dwa lata, ani nawet 5 lat temu...

  Dopisek administracji

  Dołożyliśmy zdjęcie z materiałów na walne z tą informacją.

  Odpowiedz
 • gość 21:09, 18 kwietnia 2018

  Marian z tego co pamiętam-Hutnik sprzedał te działki za poprzedniego Zarządu


  Dopisek administracji.

  Działki zostały sprzedane we wrześniu 2012 roku, więc za rządów Macieja A.

  Odpowiedz
 • Marian 12:37, 19 kwietnia 2018

  I co? Takie same ceny są cały czas?

  Odpowiedz
 • Miłosz 9:29, 18 kwietnia 2018

  Mieszkam w pobliżu planowanej budowy. Czy coś można jeszcze zrobić ze strony mieszkańców aby ta inwestycja nie byłą możliwa.

  Dopisek administracji

  Proszę wybrać się na sesję Rady miasta - ostatni czwartek miesiąca i poprosić o zebranie głosu.

  Odpowiedz
 • lokator 10:36, 15 maja 2018

  mili państwo ludzie gdzies musza mieszkać nie każdego stać na zakup działki i budowę domu

  Odpowiedz
 • Adam 21:01, 23 października 2018

  Niech Panu postawią przed oknami wyższy o kilka pięter blok, który zasłoni światło. Jest sporo miejsc na których można budować nie robiąc z osiedla betonowego śmietnika.

  Odpowiedz
 • Tosia 13:22, 19 grudnia 2019

  piekny ten blok kiedyś podjechałąm i wcale nikomu nic nie zasłania to Wasze chore zazdrosne zdania....a skąd Wy przyjechaliście? żeby się tu rządzić? Bo ja od urodzenia mieszkam na Środuli i w bloku....

  Odpowiedz
 • Tomasz 20:33, 14 września 2018

  Ja proponuje postawcie jeszcze aldi tam kolo biedronki bede mial jakas odmiane w kupowaniu produktow.

  Odpowiedz
 • Adam 20:58, 23 października 2018

  Z tego co mi wiadomo stanie tam spory Lidl. Market na markecie, a zieleni coraz mniej.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa