Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Nadchodzą duże podwyżki czynszu dla mieszkańców S.M. Hutnik

2013-05-28 09:43:31, komentarzy: 14

 

W związku z zapytaniami o podwyżki czynszów za mieszkania w budynkach po termomodernizacji wyjaśniamy , iż informacje posiadamy z Regulaminu termomodernizacji -- pobierz

 

Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik w Sosnowcu powinien szczególnie zainteresować Rozdział III, § 4, punkt 1 , który mówi :

 

Rozliczenie kosztów termomodernizacji dla poszczególnych budynków dokonuje się w dwóch etapach:

   a) Wstępne - z chwilą rozpoczęcia inwestycji, na podstawie dokumentacji technicznej i kosztorysu inwestorskiego

   b) Ostatecznie - po zakończeniu i końcowym rozliczeniu inwestycji, na podstawie zestawienia kosztów rzeczywistych poniesionych       przez spółdzielnię , nie później jednak niż w terminie 3 miesięcy . od obioru prac termomodernizacyjnych - dopisek redakcji

 

 

Oraz punkt 3 i 4

 

3. Koszty termomodernizacji każdego budynku rozliczane są na 1m2 powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych w danym budynku. 

 

4. Koszty termomodernizacji obiążały będą każdy lokal mieszkalny w termo modernizowanym budynku, niezależnie od statusu danego lokalu

 

Jedyna szansa na uniknięcie drastycznych podwyżek , to zmiana Rady Nadzorczej , która wybierze nowy Zarząd Spółdzielni .

Wielkimi krokami zbliża się Walne , które odbędzie się w dniach 25, 26, 27, 28 czerwca 2013r.

To Walne jest bardzo istotne dla członków S.M. Hutnik , ponieważ będą oni mieli szansę na zmianę dotychczasowej Rady Nadzorczej (starej kończy się kadencja)

Następna taka szansa dopiero za 3 lata.

Wystarczy iść na Walne i zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem , jeśli członkowie znów nie dopiszą , to S.M. Hutnik i ich członków czekają bardzo ciężkie lata.

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • antek 20:18, 4 czerwca 2013

  czas najwyższy aby dokonać zmian w zarządzie SM"Hutnik"bractwo tak się zadomowiło że nie liczy się z członkami którzy utrzymują całą radzinną klikę M.Adamca.

  Odpowiedz
 • halina 11:07, 22 czerwca 2013

  interesuje minie kto redaguje tą stronkę czyżby była anonimowa?tak jak ulotki w skrzynkach?czy to świadczy o waszych dobrych intencjach o dobro członków spółdzielni Hutnik?bo to co się dzieje przed walnym nie świadczy o uczciwości następnego zarządu a po liście kandydatów widać że chce wrócić poprzedni zarząd

  Odpowiedz
 • Gość 11:16, 22 czerwca 2013

  Wystarczy kliknąć na kontakt.
  Jakoś w liście kandydatów większość to nowi ludzie, a co chcą zrobić napisali. Rozliczymy ich z tego.
  Obecny Zarząd i Rada już pokazał co potrafi. Potrafi doić nas i Hutnika jak nikt.
  Ich działania za to są uczciwe. he he.

  Odpowiedz
 • halina 11:27, 22 czerwca 2013

  ale stare rwie się do koryta przy ostatnim walnym płacili żeby na nich głosować ale i tak przegrali

  Odpowiedz
 • halina 11:28, 22 czerwca 2013

  tam dopiero było kumoterstwo i machloiki

  Odpowiedz
 • Gość 11:57, 22 czerwca 2013

  halina
  Idź się lecz.
  Masz jakieś informacje to je uwiarygodnij, a tak to jesteś po prostu żałosna.
  Twój czas w RN mija i musisz się z tym pogodzić.

  Odpowiedz
 • halina 12:12, 22 czerwca 2013

  ja ci nie ubliżam nie mam nic wspólnego ze zarządem mnie próbowano przekupić przed ostatnim walnym i to jeden z tej listy[ bo jestem biedna?] ale jestem uczciwa wtedy na walnym nie byłam teraz pójdę

  Odpowiedz
 • Gość 12:19, 22 czerwca 2013

  Ostre oskarżenie.
  A ja nadal uważam , że wywalimy Cię od koryta.

  Odpowiedz
 • halina 12:29, 22 czerwca 2013

  poczekamy zobaczymy na pewno cie poznam na walnym do wtorku miłego dnia

  Odpowiedz
 • Gość 12:33, 22 czerwca 2013

  no właśnie poczekamy. We wtorek się nie zobaczymy, raczej w czwartek. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • halina 12:43, 22 czerwca 2013

  ja niestety jadę we wtorek

  Odpowiedz
 • gość1 0:22, 11 lipca 2013

  Spółdzielnia musi liczyć się ze zdaniem właścicieli odrębnych lokali w nieruchomości. (Uchwała NSA Sygn. II OPS 2/12 z dnia 13.11.2012 r. )

  W sytuacji gdy w budynku znajduje się przynajmniej jeden lokal ze statusem odrębnej własności Spółdzielnia jest tylko współwłaścicielem nieruchomości wspólnej. W tej sytuacji Spółdzielnia nie ma prawa podejmować czynności przekraczające zwykły zarząd bez uzyskania zgody wszystkich właścicieli wyodrębnionych lokali. Do czynności zwykłego zarządu należą czynności związane z eksploatacją i utrzymywaniem nieruchomości wspólnej w należytym stanie. Czynnością przekraczającą zwykły zarząd jest np. modernizacja, większy remont, nadbudowa i przebudowa a także termomodernizacja budynku.

  Zgodnie z Prawem budowlanym wymagne jest w tym przypadku opracowanie projektu, i uzyskanie pozwolenia na podjęcie prac budowlanych.

  W związku z brakiem ujednoliconej linii orzeczniczej sądów administracyjnych w rozstrzyganiu spraw dotyczących czynności przekraczających zwykły zarząd przez spółdzielnie mieszkaniowe Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, korzystając ze swych uprawnień, złożył wniosek o wyjaśnienie przez skład 7 sędziów przepisów prawnych dotyczących następującego zagadnienia prawnego: ”Czy sprawowany przez spółdzielnię mieszkaniową zarząd nieruchomościami wspólnymi stanowiącymi współwłasność spółdzielni o którym mowa w art. 27 ust.2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych (tekst jedn.: Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz 1116 ze zm.) uprawnia ją do samodzielnego dysponowania nieruchomością wspólną na cele budowlane w rozumieniu art. 3 pkt. 11 ustawy z dnia 7 listopada 1994 roku – Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz.U. z 2010 r. Nr 243, poz.1623 ze zm.) bez potrzeby uzyskania przez zarządcę zgody właścicieli lokali mieszkalnych stanowiących

  odrębny przedmiot własności?”

  Naczelny Sąd Administracyjny w składzie 7 sędziów podjął następująca uchwałę:

  „Wykonywany przez spółdzielnię mieszkaniową na podstawie art. 27 ust.2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych (tekst jedn.:Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz 1116 ze zm.) zarząd nieruchomością wspólną stanowiąca współwłasność spółdzielni uprawnia ją do samodzielnego dysponowania nieruchomością wspólną na cele budowlane w rozumieniu art. 3 pkt. 11 ustawy z dnia 7 listopada 1994 roku – Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.) bez potrzeby uzyskania zgody właścicieli lokali mieszkalnych stanowiących odrębny przedmiot własności, wyłącznie w zakresie eksploatacji i utrzymywania zarządzanej nieruchomości wspólnej.”

  W uzasadnieniu Sąd bardzo szczegółowo przedstawił pogląd na rozpatrywaną sprawę. Zainteresowanym udostępnimy uzasadnienie.

  Źródło: www.zarządca.pl/orzecznictwo-sądowe (z dnia 2012-12-04.)

  Odpowiedz
 • Marek 9:36, 6 lipca 2014

  SZANOWNI PAŃSTWO ! ! !
  Uważajcie na termomodernizację. Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa zasunęła dopłatę do czynszu za termomodernizację budynku w wysokości 2,79 zł/m.kw. Przed rozpoczęciem robót ustalono dopłatę w wysokości 0,80 zł./m.kw. plus cena 20% zaoszczędzonego ciepła. Lokatorzy zgodzili się na wykonanie termomodernizacji na takich warunkach.Po skończeniu wymagają już 2,79 zł./m/kw.Taka cena to opłaty za ciepło dużo większe, niż przed termomodernizacją. Jak będziecie decydowali to tylko przy JEDNOZNACZNIE OKREŚLONYCH dopłatach jakie będziecie zobowiązani regulować po wykonaniu termomodernizacji.NA PIŚMIE z podpisami Zarządu. Również zgoda na wykonanie termomodernizacji wymagana jest PRZEZ WSZYSTKICH właścicieli wyodrębnionych mieszkań. Jak się jeden z nich nie zgodzi sprawa zasuwa do sądu. A w sądzie bez określenia SZCZEGÓŁOWYCH warunków finansowych realizacji termomodernizacji sprawa nie ruszy. Dziesięć lat zawyżonych - bezsensownych opłat po to, aby prezes zaaplikował "wziątkę" nie jest zbyt
  radosne.POWODZENIA ! ! !

  Odpowiedz
 • Stanisław 21:07, 18 stycznia 2016

  Marek, zobacz na Facebook stronę "Termomodernizacja W Czeladzkiej Spółdzielni". Jest szczegółowy opis przekrętu. Nie tylko w Hutniku dzieją się cuda.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa