Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

S.M. Hutnik nic nie udostępni, bo możesz jej zaszkodzić.

2014-01-19 00:42:54, komentarzy: 6

O tym jak S.M. Hutnik odpowiada na pisma pisaliśmy już w tej wiadomości.

Nadal nic się nie zmianiło w tej kwestii, a można rzec, że jest dużo gorzej. Obecnie S.M. Hutnik nie udostępnia nawet protokołów z posiedzeń ogranów spółdzielni, więc nie można się dowiedzieć niczego o sposobie działania w/w spółdzielni. 

 

W rozdziale 1 Ustawy o Spółdzielniach mieszkaniowych możemy przeczytać :

Art. 81.

1.    Członek spółdzielni mieszkaniowej ma prawo otrzymania odpisu statutu i regulaminów oraz kopii uchwał organów spółdzielni i protokołów obrad organów spółdzielni, protokołów lustracji, rocznych sprawozdań finansowych oraz faktur i umów zawieranych przez spółdzielnię z osobami trzecimi

 

A jak realizuje ustawę S.M. Hutnik ?

 

Jeden z członków w/ w Spółdzielni złożył pismo skierowane do Zarządu Hutnika z prośbą o wgląd do dokumentów wymienionych w ustawie.

 

 

 

pierwsze pismo

 

 

 

Co ciekawe Hutnik na swojej stronie internetowej pisze :

Protokół z lustracji dostępny jest do wglądu dla członków Spółdzielni w Biurze Zarządu i Spraw Samorządowych – pokój nr 7.

A faktycznie jednak odmawia wglądu do tego dokumentu.

 

 

 

odpowiedź 

 

 

 

Ów członek nie zrażając się tym faktem kolejny raz napisał prośbę o wgląd do dokumentów.

 

 

 drugie pismo


Tym razem Zarząd S.M. Hutnik w ciągu ustawowych 30 dni nie raczył w ogóle odpowiadać na pismo od swojego pracodawcy, którym niewątpliwie jest członek Spółdzielni .

 

Sprawa odmowy wglądu do dokumentów S.M. Hutnik została zgłoszona Policji, która na tą okoliczność przesłuchała już czlonka spółdzielni i Zarząd.

 

Co takiego jest w tych dokumentach, że Zarząd prawdopodobnie łamiąc prawo odmawia do nich wglądu ?

Czy członek Spółdzielni przeglądając dokumenty o które wnioskuje może wyrządzić szkodę Spółdzielni (jak piszą w odpowiedzi), czy raczej Zarządowi, lub Radzie Nadzorczej ujawniając treść tych dokumentów.

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Jan Niezależny 19:58, 22 stycznia 2014

  Bardzo słusznie Maciek (Adamiec – prezes - Niezależny) oraz Paweł ( Kaczmarczyk – też prezes – też Niezależny) nie wydają dokumentów – papierów.
  Tyle pracy na Walnym żeby ściągnąć kumpli, wspólników i co ?
  Ktoś tam chce wiedzieć jak się robi interesy ?
  My Niezależni nigdy nie oddamy Hutnika !!!
  Tu jest Nasz Dom !!!

  Jan Niezależny

  Odpowiedz
 • jacek 8:59, 24 stycznia 2014

  Janie bardzo trafny obraz niezależnych, podzielam twoją ocenę tych jegomości sterowanych przez prezesa władcę.

  Odpowiedz
 • Jan Nowak 17:10, 25 stycznia 2014

  Przesłałem maila

  Odpowiedz
 • Jowana Spółdzielca 21:32, 5 kwietnia 2014

  To nie tylko w Spółdzielni Hutnik tak sie dzieje , bo w bratniej spółdzielni ,,,Zagórze,,, jest identycznie niektóre administratorki wyżej sr * ja jak d* maja taka jest Marta , ważna bo ojciec był w radzie i załatwił jej posadkę , mąż pracuje w Straży Miejskieji sie wynosi bez kija nie podchodz ..Nie mówiąc o prezesie , sami karierowicze..Tylko ludzi doją na kase ciągle jakieś podwyżki za wodę która nie wiadomo gdzie przecieka każdy ma wodomierze i jeszcze trzeba dodatkowo płacić ..Windy zrobili od metra powierzchni mieszkania , nie od osób jak było, bo też koleś wziął windy w ajencję wiec musza na tym wszyscy zarobić ..Ciekawe dlaczego nie likwidują tych spółdzielni przecież się coś na ten temat już działo i ucichło jak wszystko w naszym kraju sama korupcja ,i kolesiostwo ..

  Odpowiedz
 • Lokatorka 10:55, 24 kwietnia 2014

  Wszystko jest jawne więc ludzie nie piszcie co się domyślacie tylko idźcie do swojej Spółdzielni i poproście o dokumenty dotyczące kosztów jakie ponosicie za swoje mieszkania. Opłaty za wodę zależą od Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów a nie administratora a te dopłaty to za wszystkich złodziei wody którzy kapią wodą całymi wiadrami!, a jeśli chodzi o dźwig to najwidoczniej jest Pani osobą samotną z dużym metrażem, bo ja (rodzina 4 osobowa) uważam że jest to lepszy sposób na opłaty-od metra, bo nie ma już obowiązku meldunku i ludzie kłamią w oświadczeniach, że mieszka jedna osoba a sama widzę w moim bloku że mieszkają 3 pokolenia, a my uczciwi musimy za nich płacić za windę, śmieci, wodę i prąd. Jeśli sami nie zaczniemy dbać o nasze mieszkania i się interesować a nie rozpisywać po portalach to nic z tego pożytecznego nie będzie. Administratorki rodem z PRLu trzeba traktować jak za PRLu (jak w wiekszości urzędów).Ja nie widzę przyszłości dla Wspólnoty w moim bloku (60 mieszkan) bo w życiu się nie dogadają wszyscy i beda tylko ciagle kłótnie, wolę pozostać przy Spółdzielni i mieć pewność że mogę liczyć na pomoc jak znowu zacznie mi się lać woda na głowę ale taką Spółdzielnie bez Adamcowatych-moi rodzice splacali kredyt 30 lat, ja nie mam zamiaru płacić dwóch kredytów-już jeden spłacam za mieszkanie, drugiego za niedorzeczne obiecanki "w koncu coś sie bedzie dzialo" placic nie mam zamiaru tylko spokojnie czekać na sukcesywne wykorzystywanie funduszu remontowego i mieć oko na walnych na co i ile sa wydawane moje pieniądze!

  Odpowiedz
 • Jowana 9:23, 11 kwietnia 2014

  "Następuje dalsza wyprzedaż majątku S.M. Hutnik. Zgodnie z postanowieniami Walnego pod młotek poszła działka znajdująca się obok ul. Blachnickiego 3 (tzw. Pawilon Orion). Zgodnie z przypuszczeniami działkę zakupiła firma Frac .

  Frac jest powiązany z firmą RT Invest, która podpisała jakiś czas temu utajnioną przez S.M. Hutnik umowę na dzierżawę tego pawilonu.

  Jak Państwo widzą remont ślimaczy się nieprawdopodobnie. Ciekawe dlaczego Hutnik utajnił tę umowę i dlaczego w tym pawilonie nadal nie są wynajęte wszystkie powierzchnie. Czyżby umowa była tak korzystna dla firmy RT Invest, że aby przynosiła zysk nie trzeba było wynajmować całej powierzchni w/w obiektu ?"

  Jestem mieszkanką "Hutnika" i za 40m2 płacę ponad 600,00zł !!!!!!! tego chcecie???? Teraz tylko uciekać, sprzedać mieszkanie.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa