Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Odpowiedź na ulotkę S.M. Hutnik. Zobacz sterowanie głosowaniem.

2013-06-21 14:26:42, komentarzy: 12

Wielu z Państwa otrzymało ulotkę reklamującą naszą stronę . Ulotkę przygotowała i sfinansowała w całości grupa członków S.M. Hutnik, która zauważyła zachowania Zarządu odbiegające od norm ogólnie przyjętych przez inne Spółdzielnie Mieszkaniowe i zainteresowała się naszą stroną.

Zamieszczmy (na dole strony) film, na którym widać jak jeden z klakierów obecnego Prezesa sprawdza, czy wszyscy głosowali po jego myśli.

 

Obecnie Zarząd przygotował swoją informację do której ustosunkował się jeden z członków S.M. Hutnik.

Jego opinię (z naniesionymi poprawkami) prezentujemy poniżej.

Tutaj link do materiałów na walne, do których odwołuje się poniższy tekst.

 

Pan Prezes razem z Przewodniczącym Rady Nadzorczej rękami Pań dozorczyń przedstawia nam swój punkt widzenia tego co dzieje się w S.M. Hutnik.

W liście tym pisze np. o bardzo korzystnych dotacjach z Banku Gospodarstwa Krajowego, oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

W jakiej wysokości są to dotacje (o ile są) już nie napisał.

Dotacjami Pan Prezes chwalił się już w 2011 r. W wywiadzie udzielonym Gazecie Twoje Zagłębie z dnia 11-11-2011 Pan Maciej Adamiec mówi cyt.: Na pierwsze trzy bloki mamy już pieniądze . Na pozostałe będziemy potrzebować kilkanaście milionów złotych . Na połowę tej sumy udało się pozyskać dofinansowanie z WFOŚ ( Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska ) .


Tymczasem Spółdzielnia Hutnik nie tylko nie otrzymała dofinansowania , ale nawet nie wystąpiła o dofinansowanie.

Tu jest skan odpowiedzi z WFOŚ w tej sprawie.

Na tę chwilę dotacji nie ma . S.M. Hutnik z WFOŚ otrzymała kredyt( nie dotację) w wysokości 1,7 mln zł .


Bardzo cieszy nas fakt termomodernizacji rozpoczęty w S.M. Hutnik , ale jakim kosztem? Dlaczego siostrzana Spółdzielnia potrafi to zrobić dużo taniej? Dlaczego do przetargu na termomodernizację (trzech bloków) dopuszczono trzy firmy ? Dlaczego każda z tych firm złożyła najkorzystniejszą (dziwnym trafem) ofertę na inny budynek ?  Pisaliśmy o tym tutaj.

 

W dalszej części Prezes pisze: kredyty zaciągane na termomodernizację w żaden sposób nie obciążają Państwa mieszkań. Mieszkań nie obciążają , obciążają nasze kieszenie. Bo powiedzmy szczerze , kto spłaci te kredyty - Prezes, Zarząd , czy Rada Nadzorcza ? Nie , te kredyty muszą spłacić członkowie S.M. Hutnik. Dlaczego inne Spółdzielnie ( S.M. Zagórze) nie będzie korzystała z kredytów ? Pisaliśmy o tym tutaj.Podwyżki czynszu były i nadal będą , bo długoterminowe dochody S.M. Hutnik będą coraz mniejsze np. z powodu wyprzedaży swojego majątku.

O sprzedaży działek pisaliśmy tutaj i tutaj.  

To dzięki sprzedaży majątku S.M. Hutnik zanotowała ogólny zysk.

 

Dlaczego w Waszej ulotce nie ma słowa o powiększającej się z roku na rok stracie na gospodarce mieszkaniowej ?

Na koniec 2012 r. strata wyniosła 1,2 mln zł

Dlaczego nie informujecie , że kapitał własny S.M. Hutnik w trakcie Waszych rządów sukcesywnie się zmniejsza : 130 mln (na koniec 2010 r. ), 127 mln zł (na koniec 2011 r. ), 120 mln (na koniec 2012 r. )


Proszę również zauważyć, że wartość gruntów i budynków w roku 2012 zmniejszyła się o prawie 8 mln zł. (str. 30 materiałów na walne).

 

Nikt , nigdy nie twierdził, że wzrosły zarobki pracowników S.M. Hutnik. Wzrosły wynagrodzenia Zarządu (pisaliśmy o tym tutaj) o około 40 %. Wzrosła liczba zatrudnionych osób w Spółdzielni ze 138 (na koniec 2010r) do 160 (na koniec 2012r) w związku z tym wzrosły koszty wynagrodzeń z 4,8 mln zł do 6 mln zł , a nie same wynagrodzenia. Gdzie ten spadek zatrudnienia - jak Prezes napisał w ulotce ?

W Materiałach na Walne można przeczytać, że koszty działalności S.M. Hutnik wzrosły z 51 mln (za rok 2011) na 54 mln (za rok 2012). W tym koszt wynagrodzeń wzrósł z 5,8 mln do 6 mln zł. (str. 32 materiałów).

 

Spółdzielnia na koniec roku miała na koncie 24,5 mln złotych. Natomiast z bilansu wynika , że ta kwota jest przeznaczona na zobowiązania krótkoterminowe, które wynoszą 22,5 mln złotych.  (str. 30 materiałów na Walne)

 

 

My rownież zapraszamy na Walne. Tylko prosimy nie dajcie się manipulować podczas głosowań.

Przykład jak to robią niezależni można zobaczyć na tym filmie. Kiedy to jeden ze zwolenników Zarządu sprawdza , czy wszyscy podnieśli mandat i zagłosowali zgodnie z Jego oczekiwaniem.

 

 

DLACZEGO UTAJNILIŚCIE WSZYSTKIE FAKTURY I UMOWY ???

CO CHCECIE UKRYĆ PRZED NAMI – CZŁONKAMI S.M. HUTNIK ???

DLACZEGO KŁAMIECIE W SPRAWIE BUDOWY NA STAŃCZYKA ???

DLACZEGO MÓWICIE O OBNIŻANIU KOSZTÓW , A KUPUJECIE 50 KOMPUTERÓW PO 4500 ZŁ/SZT. ???

DLACZEGO NIE ROBICIE PRZETARGÓW TYLKO NEGOCJUJECIE Z WYBRANYMI ???

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Zalezny 15:37, 21 czerwca 2013

  Bo trza po prostu szybko się dorobić. :)
  Proponuję porównać oświadczenia majątkowe za 2012 i 2011 rok Radnych Niezależnych widać spory przypływ kasy :)

  Odpowiedz
 • L.H 1:00, 23 czerwca 2013

  Termodenizacja jest konieczna ale podajcie Panstwo sposoby na ograniczzenie kosztow kapitalu obcego? Plany nt. Zasobow Spoldzielni/ remont lokali, zarzadzanie/ budowa mieszkan na stanvzyka? Sposoby na przeterminowane naleznosci od mieszkancow spoldzielni.?Prosze o przedstawienie planow, by wiedziec co panstwo maja do zaofetowania bo dzisziejsze zarzadzenie spoldzielni jest katastrofalne.

  Odpowiedz
 • Gość 11:44, 23 czerwca 2013

  Kluczowym elementem według mnie jest odtajnienie działań Hutnika. Tylko wtedy można mieć kontrolę nad swoją spółdzielnią.
  Teraz mogą robić co chcą i można im co najwyżej skoczyć.
  Oni dobrze o tym wiedzą i dlatego biorą takie kredyty i wydają wedł. własnego widzimisię .

  Odpowiedz
 • Abdul 11:22, 23 czerwca 2013

  Łapóweczka, łapóweczka, z rąsi do rąsi i przetargów robić nie trzeba.

  Odpowiedz
 • Abdul 11:25, 23 czerwca 2013

  A na koniec żeby przypadkiem ze sobą nie zabrali tych spółdzielnianych firmowych pięknych furek, którymi się wożą, łącznie że spółdzielnianym prawnikiem. Bo to też nasz majątek.

  Odpowiedz
 • Anna 12:24, 24 czerwca 2013

  Dziś znalazłam w skrzynce na listy ulotkę o Walnym, oczywiście rozesłaną przez sympatyków tej strony,a nie przez naszą kochaną spółdzielnię. Cieszy mnie, że ktoś zorganizował taką akcję, bo dzięki temu osoby nie mające dostępu po internetu dowiedzą się o Walnym i liczę,że chociaż część z nich na nie pójdzie.Od jutra ważne dni dla nas:) Trzymam kciuki by nam się udało :):)

  Odpowiedz
 • halina 13:52, 24 czerwca 2013

  Nie chcę tutaj dyskutować bo każdy kij ma dwa końce jaki jest obecny zarząd już wiemy co im się zarzuca również, proponuję sprawdzić osoby z tej listy do rady nadzorczej można je znalezć w gogle .Proponuję iść na walne przygotowanym, nie bronię obecnego zarządu ale trzeba wysłuchać dwóch stron.Ja zauważam pozytywne działania prezesa a z tych z ulotek będzie musiał wytłumaczyć się na walnym.

  Odpowiedz
 • awasta 15:15, 24 czerwca 2013

  A ja zastanawiam się czy będzie zatrudniony przez Zarząd etatowy trener klakierów i klonów do sterowania tłumem, a jeśli tak to czy to znów będzie p. Latos?

  Odpowiedz
 • halina 15:30, 24 czerwca 2013

  Nie wiem jak będzie nigdy nie byłam na walnym ale osiedlowy klakier przesadził

  Odpowiedz
 • osoba 7:17, 25 czerwca 2013

  najważniejsze halina żebyś przyszła na Walne, zagłosowała i ... została do końca. Najważniejsze decyzje zapadają wtedy, gdy niewygodni zarządowi ludzie wychodzą znużeni, pozostają Ci co mają nakazane przez zarząd być do końca. Na to liczy zarząd. Trzeba dać Im kontrę.


  Admin! coś zaczyna się "ciąć" ta stronka!


  No nie wiem, czy to nasza wina. U nas wszystko w porządku.

  Pozdrawiamy

  Odpowiedz
 • shaun 11:34, 3 stycznia 2014

  Maciej adamiec, zanim zostal prezesem zaliczyl kilka nieudanych przedsięwzięć, bawil sie w nocne kluby i gastronomie. Proponuje poszperać w gazetach krakowskich ze stycznia 1997, kiedy prezes adamiec z powodu oszukania ludzi spedzil nowy rok w areszcie.....

  Odpowiedz
 • Gość 12:09, 3 stycznia 2014

  A coś więcej na ten temat.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa