Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Odpowiedzi S.M. Hutnik na pisma członków tej spółdzielni.

2013-06-23 11:38:18, komentarzy: 11

Otrzymaliśmy kilka pism, które pokazują jak Zarząd odpowiada na niewygodne dla siebie pytania członków S.M. Hutnik.

Proszę zwrócić uwagę, że odpowiedzi są zawsze 30 dni po otrzymaniu pisma. Taki maksymalny termin jest przewidziany na udzielenie odpowiedzi przez S.M. 

 

Jeden z członków w/w spółdzielni zwrócił się do Zarządu z prostą prośbą o udostępnienie do wglądu umów kredytowych, które Spółdzielnia (w imieniu swoich członków) zawarła z bankami, czy też z WFOŚ. Pismo do wglądu tutaj.

S.M. Hutnik odpowiedziała , że nie ma problemu tylko proszę napisać kiedy. Tutaj odpowiedź.

Kiedy zostały wskazane dwa terminy(zobacz pismo), w obu terminach odmówiono okazania dokumentów.

Spółdzielca poskarżył się Zarządowi, że jego pracownicy , nie zezwalają na wgląd do dokumentów i wskazał nowy termin. (zobacz pismo)

Niestety, wtedy Zarząd zmienił swoją decyzję i odmówił wglądu do dokumentów informując, że pisemne uzasadnienie tej decyzji prześle w późniejszym terminie. Do dnia dzisiejszego mieszkaniec S.M. Hutnik nie otrzymał uzasadnienia odmowy.

 

Inny przykład robienia z ludzi idiotów.

Zarząd na szereg pytań ( zobacz pismo ) w tym, proste pytanie o koszt m2 termomodernizacji odpowiada, że te pytania nie mieszczą się w przepisach prawa spółdzielczego. Zobacz odpowiedź Zarządu.

 

Kolejny przykład

Umów z firmami realizującymi termomodernizację nie pokażą, bo toczy się postępowanie niejawne prowadzone przez organa państwowe.(Zobacz pismo)

Jak to rozumieć ? S.M. Hutnik współpracuje z podejrzanymi firmami, czy sama jest o coś podejrzana?

A jeśli coś z firmami,to nie znając lub znając zarzuty zleca tym firmom kolejne prace bez przetargu.

 

Jeden z członków przysłał nam pismo z odpowiedzią S.M. Hutnik dotyczącą umowy wynajmu pawilonu Orion.

Niestety S.M. Hutnik nie może pokazać umowy, ponieważ zawarta jest w niej klauzula poufności.  Zobacz całą odpowiedź

Tagi wpisu: hutnik, zagórze, zarząd
« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • osoba 7:15, 24 czerwca 2013

  I właśnie dlatego, żeby nie było takich cyrków i takiego traktowania nas - członków spółdzielni przez zarząd trzeba iść na Walne i pokazać tym politycznym cwaniaczkom gdzie jest ich miejsce. Czyli - jak najdalej od naszego majątku!

  Odpowiedz
 • jasiek 11:54, 24 czerwca 2013

  ale jest jeszcze jeden problem w myśl starej leninowskiej zasady która mówi :nieważne kto będzie głosował ,ważne kto będzie liczył głosy
  jak zabezpieczyć urny z głosowań przed "cudami" jakie mogą się dokonać podczas oczekiwania tych urn (w siedzibie SMH) na przeliczenie głosów???

  jasiek

  Odpowiedz
 • bzyk 16:47, 24 czerwca 2013

  Powiadomić prokuraturę że może dojść do mataczenia i podmiany wyników głosowania. Przybędą, zabezpieczą urny i przechowają w prokuraturze. No chyba że tam też są Niezależni.

  Odpowiedz
 • Gość 16:54, 24 czerwca 2013

  To są cwaniaki. Statut S.M. i regulaminy tak skonstruowali, że robią co chcą. Urna wedł. statutu ma być w siedzibie S.M. i nic nie zmienisz.

  Odpowiedz
 • Gość 17:10, 24 czerwca 2013

  Czyli jestesmy na straconej pozycji. Obojętnie ile osób przyjdzie to i tak wiadomo jaki będzie wynik.

  Odpowiedz
 • walczak 17:14, 24 czerwca 2013

  Nie do końca. Należy mądrze wybrać komisję skrutacyjną. Ona ma zagwarantować zabezpieczenie urny. Z tego co czytam, to Ci z ulotek wiedzą jak to zrobić.

  Odpowiedz
 • osoba 18:04, 24 czerwca 2013

  Na straconej pozycji jesteś tylko wtedy, kiedy rezygnujesz z walki. Przyjdź, zagłosuj, zostań do końca. To wystarczy. Przecież Walne Zgromadzenie nie tylko ma w tym roku wybrać nową Radę, nie zapominajcie! pozostaje udzielenie absolutorium Zarządowi i Radzie Nadzorczej. Nieudzielenie absolutorium niejako automatycznie stawia pod znakiem zapytania dalsze prawo zarządu do zarządzania Spółdzielnią. Najważniejsze aby do komisji nie dopuścić ludzi Adamca bo jak oni wejdą, to będą kombinować z głosami. Jak myślicie dlaczego przy ostatnich wyborach do Rady Nadzorczej w komisji do liczenia głosów była mamusia obecnej pani kadrowej?

  Odpowiedz
 • GOSĆ 9:48, 25 czerwca 2013

  WITAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW S.M.HUTNIK,I PRAGNĘ STWIERDZIĆ ŻE WALNE ZEBRANIE MOŻE POKAZAĆ KTO SPÓŁDZIELNIĄ ZARZĄDZA ŻE ZARZĄD
  MA SŁUŻYĆ MIESZKAŃCOM A RADA NADZORCZA JEST INSTYTUCJĄ KONTROLUJĄCĄ ZARZĄD-I WRESZCIE MOŻE I POWINNO IM SIĘ UDOWODNIĆ ŻE DO TYCH ZASZCZYTNYCH STANOWISK NIEDOROŚLI.
  NIE MOŻNA WSZYSTKIEGO BUDOWAĆ NA KŁAMSTWIE ,PROSZĘ PRZYJDŹ I WYBIERZ SWOJEGO PRZEDSTAWICIELA KTÓREMU UFASZ A KTÓRY MA DOŚWIADCZENIE I CHĘĆ DO ROZLICZENIA TEGO CO SIĘ W SPÓŁDZIELNI STAŁO W OSTATNICH LATACH.

  Odpowiedz
 • rav 11:03, 27 czerwca 2013

  Czy nie ma prawa spółdzielczego na podstawie którego można by było złożyć zawiadomienie do prokuratury o nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków w stosunku do członków spółdzielni?

  Odpowiedz
 • o-o 20:07, 27 czerwca 2013

  Zobacz to- http://temidacontrasm.info/wp-content/uploads/2012/07/wyrok-apelacja-KO-04-2013-prawomocny.pdf. identyczny przypadek jak nasz z tym utajnianiem wszystkiego:-) ktoś to tu już na forum wkleił

  Odpowiedz
 • Dariusz 9:17, 28 marca 2016

  Zobaczcie, każdy z opisujących tu fikcyjne zdarzenia, pisze pod pseudonimem. Gęby nikt nie chce pokazać! Tchórze pierwszej klasy!

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa