Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

My nie kalkulujemy, my żądamy kasy.

2016-07-05 18:55:12, komentarzy: 4

 

To ciekawe, że  Zarząd SM Hutnik rozpoczyna naprawę nieprawidłowości wskazanych podczas kontroli od zmiany opłat za windy.
Tym bardziej, że opłata ta jest pobierana bez jakiegokolwiek wyliczenia, po prostu tyle się należy i kropka, co zresztą zauważył lustrator. Muszą Państwo wiedzieć, że spółdzielnia nie może zarabiać na tej opłacie, a czy tak jest w przypadku SM Hutnik, tego nikt nie wie.
To akurat najmniejszy z zarzutów i zastanawia nas, dlaczego akurat ten jest realizowany.
Przypominamy, iż nadal nie są rozliczane prawidłowo nieruchomości, co wykazała kontrola przeprowadzona kilka lat temu – pisaliśmy o tym tutaj.
Brak rozliczeń może pociągnąć za sobą poważne skutki podatkowe. Jeśli były realizowane dopłaty do nieruchomości, w których mieszkają osoby nie będące członkami SM Hutnik, to może się okazać, iż spółdzielnia będzie musiała wystawić PIT,  w związku z osiągnięciem przez tę osobę przychodu, a sprawa dotyczy wielu lat wstecz.
 
Proszę zobaczyć ile opłat pobieranych przez spółdzielnię nie ma odzwierciedlenia w formie kalkulacji tej opłaty.
Jest to fragment protokołu lustracyjnego, o którym Zarząd w swojej gazetce reklamowej pisze, że nie wskazano w nim żadnych nieprawidłowości.

opłaty

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • marlena 21:18, 19 lipca 2016

  A propos artykułu" kto jeżdzi windą osoby czy metry"gdzie był szanowny "świadomy lokator"jak taką zasadę wprowadziła sm zagórze?dlaczego nie pisali nic nie szczuli Twojego Zagłębia?Czekam na odpowiedź

  Odpowiedz
 • palant 20:07, 22 lipca 2016

  Marlena
  nie irytuj się poczytaj informacje/przesłana do wszystkich lokatorów / na temat zmian w sm zagórze kiedy wprowadzali nowe zasady jeżeli pamiętam rok 2011.
  Szacunek Marlena
  Palant

  Odpowiedz
 • yogi 20:53, 14 listopada 2016

  Behapowiec jaki cudem otrzymał to stanowisko.

  Odpowiedz
 • Maria 20:15, 24 listopada 2016

  Ja też odnośnie Spółdzielni Zagórze dot tych wind od kąd windy przejeła spółka to opłaty liczą od m2 mieszkania jestem sama i płace wiecej niż w mniejszym mieszkaniu mieszka 3 osoby jak tak można to czyste złodziejstwo a z windami sie nic nie robi mieszkam od 1978 r na Białostockiej i jak wsiadam do windy to mnie na wymioty zbiera . Lokatorzy płaca fundusz remontowy to jeszcze dodatkowo płacimy za wymiane pionów , które sa od poczatku istnienia bloku , płacimy tez za sciaganie eternitu 1 zł/m2 powierzcni mieszkania coś tu nie gra przecież za eternit dostaja z ochrony srodowiska.Proszę o informacje ..Maria

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa