Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Podsumowanie konferencji.

2017-04-27 16:39:07, komentarzy: 2

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NA RZECZ ZMIANY ŚWIADOMOŚCI MIESZKAŃCÓW

 

W imieniu organizatorów:

Stowarzyszenia "KONTRA" Mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Sielec w Sosnowcu, Sosnowieckiego Stowarzyszenia Świadomy Lokator i Sosnowieckiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości Społecznej serdecznie dziękujemy za obecność na konferencji.

 

Podczas konferencji głos zabrało kilku przedstawicieli parlamentarzystów, w tym Pan Jarosław Sachajko oraz wysłannicy Stowarzyszeń z prawie całego kraju.

Dziękujemy osobą, które  szczególnie przyczyniły się do organizacji konferencji:

Panu Senatorowi Arkadiuszowi Grabowskiemu, Panu Senatorowi Michałowi Potocznemu, Pani Poseł Annie Nemś, Panu Posłowi Dariuszowi Starzyckiemu i Panu Posłowi Robertowi Warwasowi.

Specjalne podziękowania kierujemy na ręce Prezydenta Sosnowca Pana Arkadiusza Chęcińskiego, który udostępnił nam piękną salę koncertową Szkoły Muzycznej.

 

Odwiedzili nas reprezentanci ruchów obywatelskich z Chełmna, Bielska, Gliwic, Jaworzna, Koszalina, Krakowa, Olsztyna, Torunia, Warszawy i innych miast.

W tym roku w konferencji udział wzięło około 135 osób, to wzrost o ponad 50% w stosunku do roku ubiegłego. To pokazuje, że rośnie zainteresowanie tego typu spotkaniami i są one potrzebne.

Krótki reportaż z naszego spotkania wyemitowała TVP Katowice, a informacja o naszym spotkaniu pojawiła się na prawe wszystkich stronach wiodących portali internetowych Onet, wp ,czy gazeta.pl. 

 

Grupa Parlamentarzystów podczas swoich wystąpień oferowała pełną akceptację nowelizacji ustawy złożonej przez Pana Posła Jarosława Sachajkę i wskazywała na konieczność zmian w ustawie o s.m.

Wśród występujących osób spore zamieszanie wywołała wypowiedź Pani Poseł Ewy Malik (PiS), która poinformowała zgromadzone osoby o nowym projekcie poselskim sygnowanym przez Panią Poseł Gabrielę Masłowską. Dużym zaskoczeniem była też informacja, że w/w projekt jest ukończony, ale nie może być udostępniony zebranym osobom.

Zostały również szeroko przedstawione główne założenia zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych, której sygnatariuszami są posłowie Kukiz’15.

 

Wystąpienia przedstawicieli stowarzyszeń i pozostałych osób możemy podzielić na dwie grupy.

Pierwsza z nich wskazywała na nieprawidłowości w swoich spółdzielniach mieszkaniowych:

- szkalowanie i pobicia członków spółdzielni

- olbrzymie zadłużenia

- patologiczne zachowania zarządów s.m.

 

Druga grupa osób wskazywała konkretne rozwiązania problemów, które są obecne w prawie wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych.

Wiele osób wskazywało na konieczność konsolidacji stowarzyszeń zajmujących się problematyką spółdzielni.

My również uważamy, że tylko wspólnymi siłami możemy walczyć z obecną patologią. To jedyna droga, aby wywierać jakąkolwiek presję na osoby tworzące prawo w naszym kraju. Obecna forma pojedynczych stowarzyszeń nie ma siły przebicia w walce o prawa członków spółdzielni mieszkaniowych.

Wszyscy obecni podpisali przesłanie do Rządu, przygotowane przez organizatorów. Przesłanie to zostanie wysłane Panu Posłowi Jarosławowi Sachajce, aby mógł osobiście je wręczyć przedstawicielowi naszego Rządu.

 

Jednocześnie kierujemy do Państwa apel.

Odbywajcie spotkania z lokalnymi przedstawicielami Sejmu, czy Senatu. Przekonujcie do popierania nowelizacji sygnowanej przez Posłów Kukiz’15, a stworzonej przez członków spółdzielni. Przedstawiajcie problemy swoich spółdzielni nie tylko w Internecie, ale w rozmowach z Parlamentarzystami. Osoby tworzące prawo w naszym kraju najczęściej nie mają wiedzy o patologiach w spółdzielniach. 

 

Do zobaczenia na III Konferencji.

Robert Sobieraj

Sosnowieckie Stowarzyszenie Świadomy Lokator.

apel

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • gość 21:32, 27 kwietnia 2017

  Do autora "być udostępniony zebranym osobą?"poprawnie osobom "polska język trudna język.

  Dopisek administracji

  Dziękujemy, już poprawione.

  Odpowiedz
 • Fela 11:09, 28 kwietnia 2017

  Wszystkie zmiany idą w dobrym kierunku ale bardzo powoli....świadomość Członków Spółdzielni jak i mieszkańców mierna,zainteresowanie Walnymi Zgromadzeniami odbywającymi się co roku żadna, zaangażowania brak już nie wspominając o podstawowej wiedzy pracy spółdzielni - komu i dla kogo ma służyć.Zmiany o działalności spółdzielni mieszkaniowych muszą być zmienione u s t a w o w o i powinien być to priorytet dla tego Rządu!Cieszy mnie to że jest garstka osób bardziej wyedukowanych ze Stowarzyszenia Świadomy Lokator która z pełnym poświęceniem walczy o lepsze jutro dla przyszłego młodszego pokolenia.Tak jak kropla drąży skałę wierzę w to głęboko że zmiany będą bo jest to nieuniknione.Nic nie trwa wiecznie i trudno aby Zarządy wraz ze swoimi Prezesikami i całą zatrudnioną tam świtą grzały stołki całymi latami.Wielkie podziękowania od zagonionych Lokatorów Osiedla Zagórze i czekamy na dobre dla Nas zmiany!

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa