Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Podsumowanie Walnego Zgromadzenia Członków S.M. Hutnik

2013-06-28 11:58:42, komentarzy: 39

Wiemy, że została jeszcze jedna część, ale ona i tak raczej już nic nie zmieni, więc tutaj postaramy się przedstawić decyzje jakie na nim zapadły.

 

Jak wyglądało Walne, każdy mógł przeczytać w poprzednich wątkach.

 

Po pierwsze i najważniejsze dla wszystkich członków S.M. Hutnik , zezwolono Zarządowi zaciągnąć kredyt na kwotę 55 mln zł. Czym to grozi pisaliśmy tutaj.

 

Po drugie Prezes na II części Walnego przyznał, że parking przy bloku na ulicy BMC 50 będzie parkingiem strzeżonym płatnym. Nie wiemy co się stanie z pozostałymi parkingami, które również zatwierdzono do sprzedaży  tj. parkingi przy targu oraz przy ulicy Gwiezdnej. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

Wszystkie windy zostaną wymienione na nowe. Według słów W-ce Prezesa oszczędności z tego tytułu pozwolą spłacić (bez podwyżek czynszu) olbrzymi kredyt jaki S.M. Hutnik zaciąga na ten cel. Raczej mało realna koncepcja, ale zobaczymy w przyszłym roku , czy wykonalna.

 

Walne zatwierdziło sprzedaż kilkudziesięciu działek, w tym pawilon, z którego S.M. Hutnik miesięcznie czerpała spory zysk. 

 

Rada Nadzorcza pozostaje bez zmian, lub z drobną korektą i została wybrana według ulotki przygotowanej przez Zarząd S.M. Hutnik. . Osoby będące kandydatami i nie znajdujące się na w/w ulotce były wyśmiewane podczas każdej części Walnego.

Przypominamy w tym miejscu , że zadaniem Rady Nadzorczej nie jest współpraca z Zarządem lecz kontrolowanie jego działań

 

W tym miejscu przytoczymy jeden z komentarzy z naszej strony:

 

Pokażcie mi drugą taką Spółdzielnie gdzie :

 -- Na Walne zwożą dziwnych ludzi i każda z tych osób wita się z kimś z pracowników S.M. , dostaje instrukcję i podczas głosowania jest sterowana przez lidera sektora

 -- 3/4 jednego z Walnych to młodzi, dobrze zbudowani, łysi ludzie . Taki jest przekrój mieszkańców Hutnika ?

 -- Prezes Spółdzielni z Walnego robi zebranie wyborcze , w którym mówi , że jakieś tajne dane mówią , że będzie Prezydentem Sosnowca.

 -- Na Walne przychodzi 2 % członków Spółdzielni, ( którzy się do niego przygotowali)

 -- Prezes na walnym czyta zebranym z ulotki , (którą przygotował) listę kandydatów do Rady, którzy mu najbardziej odpowiadają. Przecież Rada ma Go kontrolować, a nie z Nim współpracować.

 

 Tak , S.M. Hutnik jest specyficzna i łatwo mu będzie siedzieć na tym stołeczku jeszcze wiele lat.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • HAHA 15:33, 28 czerwca 2013

  Mam nadzieję że Stowarzyszenie działając w imieniu większości członków spółdzielni, może odważy się zgłosić wyciągnięte wnioski z Walnego do prokuratury, lub złoży do Sądu o unieważnienie Walnego w związku z możliwością popełnienia przestępstwa.

  Odpowiedz
 • bb 15:37, 28 czerwca 2013

  W imieniu jakiej większości ? Ludzi to nie interesuje, jak było widać na walnym.

  Odpowiedz
 • gość 15:55, 28 czerwca 2013

  Mylisz się ludzi to interesuje i wkurza, jednak boją się cokolwiek zrobić i odezwać. Psioczą w domowych pieleszach i szlag ich trafia z bezsilności. Ale taki mamy obecny wygląd ludzkości. Najlepiej zaszyć się w domu, interesować się tylko swoimi sprawami i cieszyć z nieszczęścia innych.

  Odpowiedz
 • rav 23:47, 1 lipca 2013

  Mnie interesuje i chętnie wystąpię z szeregu żeby coś zmienić. Jest tylko jedno ale... nie jestem prawnikiem, a odnoszę wrażenie że Adamiec ma świetnych prawników, a dzięki temu może być spokojny o kolejne kontrole.
  Jeżeli są dowody z którymi faktycznie można iść do sądu, to ja mogę taki wniosek złożyć jeżeli ktoś nie ma takiej odwagi. Nie chcę podawać na forum swoich danych dlatego w powyższej sprawie można kontaktować się ze mną przez formularz kontaktowy na stronie: http://sprzedaz-i-sprzedawca.pl/kontakt/
  rav

  Odpowiedz
 • gość1 23:28, 18 lipca 2013

  Jakich dobrych prawników. Jedna sitwa, brat Zabińskiego chodził z prezesem na studia,to po znajomości się załatwiło. Jak i większość przetargów.

  Odpowiedz
 • Oburzony mieszkaniec 16:35, 28 czerwca 2013

  Parking Przy ul. BMC dostanie Pan Michał Frosik kolega Prezesa Adamca . Jeżeli tak się stanie to będzie kolejny pozew Sądowy - to mogę zagwarantować. Piszę o tym dziś ponieważ jak to bywa w Hutniku przetargu nie będzie i wszystko tak zrobią, że Pan Frosik wejdzie w posiadanie Parkingu niby dlatego że nie było chętnych. Nie poszliście głosować to będziecie płacili za parkowanie albo przeprosicie się z autobusami.

  Odpowiedz
 • no i co 17:03, 28 czerwca 2013

  Dzisiaj TVP Katowice kręciła się w okolicach Gwiezdnej . Ktoś coś wie ?

  Odpowiedz
 • tv 19:10, 28 czerwca 2013

  Znajomy mi mówił, że o sprzedaży naszych parkingów jutro (w sobotę) będzie reportaż w aktualnościach o 18.30 .

  Odpowiedz
 • Befi 22:00, 29 czerwca 2013

  oglądałam i nic nie mówili o parkingach:P KIT

  Odpowiedz
 • majka 18:56, 28 czerwca 2013

  Kto podejmie sie napisania pozwu do odpowiedniej instytucji o unieważnienie walnego? Lub inne ktore pomoże nam obalić ten zarząd? ja podejmę się zebrania podpisów pod tymi pismami.

  Odpowiedz
 • Gość 19:23, 28 czerwca 2013

  A wiecie co wczoraj Prezes powiedział o sprzedaży działki po tzw. ZKR ?
  Że poprzednia rada ją tak drogo kupiła (1,2 mln zł) i on musiał taniej sprzedać(za 840 tys). Nie dodał, że kupiono bez budynków , a sprzedał z budynkami.

  Odpowiedz
 • parkingowiec 22:17, 28 czerwca 2013

  Kiedy zdecydujemy się działać zbiorowo mamy szansę to wszystko zatrzymać . Jeżeli nie to będziemy płacić po 120 lub więcej co miesiąc za parkowanie samochodów na sprzedanych parkingach to ostatni dzwonek. Wysyłajcie maile o chęci przystąpienia do Stowarzyszenia jeżeli będzie nas 200 to możemy coś zrobić . 20 osób nie stać na prawnika i prowadzenie procesu z bogatym Zarządem.!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • biznesmen 22:25, 28 czerwca 2013

  Jak zaczną grodzić parkingi to wtedy się obudzą ale już nic nie będzie można zrobić.

  Odpowiedz
 • rozsądny 22:31, 28 czerwca 2013

  Piszemy do Stowarzyszenia Świadomy Lokator i działamy wspólnie albo niech się wali. Ja się zapisuję a wy co jeszcze macie nadzieję jak HAHA że ktoś zrobi to za was

  Odpowiedz
 • :( 9:32, 29 czerwca 2013

  Pozostaje podziękować tym co nie przyszli na Walne. Już we wtorek było pewne,że obecny zarząd zostanie.

  Odpowiedz
 • Gość 10:59, 29 czerwca 2013

  Pamiętacie , jak na walnych Prezes grzmiał - W TYM ROKU NIE BĘDZIE PODWYŻEK - KAŻDY KTO TAK TWIERDZI KŁAMIE.
  Sprawdźcie sobie ostatnią kartkę z czynszami.

  Śmieci - 12 zł/os. - zgodnie z deklaracją.
  Pozostałe koszty gospodarowania odpadami komunalnymi - 3,08 zł/os.

  Ta druga pozycja to właśnie ta podwyżka. Od lipca za śmieci płacimy miastu, a w lutym Hutnik cwanie śmieci rozbił na dwie pozycje i tą drugą pozycję zostawił w czynszu.

  Walne było, więc podwyżki mógł rozdać.

  PREZES KŁAMIE JAK Z NUT.

  Odpowiedz
 • AntySMhutnik 12:27, 29 czerwca 2013

  Dokładnie.Co to tak poza tym ma być te Pozostałe koszty gospodarowania odpadami komunalnymi - 3,08 zł/os????????????przecież już za śmieci jest 12 zł od osoby.

  Odpowiedz
 • Szu 22:31, 29 czerwca 2013

  Bardzo dobre spostrzeżenie. Poszperałem w rozliczeniach za czynsz i faktycznie: w 2012 r. płaciliśmy w Hutniku za wywóz nieczystości 6 zł 33 gr od osoby, Adamiec na początku 2012 r. perfidnie rozbił w/w opłatę na dwie składowe:
  - wywóz nieczystości 3 zł 25 gr od osoby
  - pozostałe koszty gospodarowania odpadami
  komunalnymi 3 zł 08 gr od osoby
  co daje starą kwotę 6 zł 33 gr od osoby
  A w piśmie o nowej podwyżce z dnia 25-06-2013 r. dowiaduję, że od 1 lipca będę płacił miastu 12 zł od osoby, oraz Adamcowi 3 zł 08 gr jako pozostałe koszty gospodarowania odpadami
  komunalnymi. Po dodaniu wychodzi mi, że w Hutniku płacimy za śmieci 15 zł 08 gr od osoby. W przypadku mojej 4-osobowej rodziny płacę 12 zł więcej, tak jak za 5 osób w innych normalnych spółdzielniach. Skandal !!!

  Odpowiedz
 • środulka 12:41, 29 czerwca 2013

  śmieszycie mnie wrzawa o 3.08 a nie oburza Was kredyt na 55 mln, sprzedaż Waszego majątku , mieliście taką szansę pozbyć się trutni a nie zmobilizowaliście się szkoda.

  Odpowiedz
 • Gość 12:52, 29 czerwca 2013

  Tu nie chodzi o 3,08. Tu chodzi o to , że kłamał.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa