Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Prezes i Wiceprezes S.M. Hutnik z wyrokiem.

2017-02-15 18:47:30, komentarzy: 8

Po długim i zapewne kosztownym procesie, Prezes Zarządu S.M. Hutnik i Wiceprezes otrzymali wyroki. Sprawa dotyczy odmowy wglądu do dokumentów S.M. Hutnik, które informują o wszelkiego rodzaju umowach zawartych z Zarządem.


Muszą Państwo wiedzieć, iż przez pewien czas Zarząd oprócz umowy o pracę wystawiał również faktury za wykonane usługi na rzecz S.M. Hutnik.

Jeden z członków S.M. Hutnik wystąpił więc do Zarządu, aby ten przedstawił umowy o pracę z Prezesem tej spółdzielni. Po otrzymaniu odmowy sprawa została zgłoszona na policję i ta skierowała sprawę do sądu.


Proces zapewne był dość kosztowny, ale to nie Zarząd opłaca prawników, tylko członkowie S.M. Hutnik, więc można było pokusić się o odwołanie od wyroku i przeciąganie sprawy sądowej.


Swoją drogą ciekawe co zawierają te dokumenty, jeśli Zarząd tak wytrwale ich broni i postanawia walczyć w procesie, który z góry skazany jest na przegranie.


Wymienione na wstępie osoby otrzymały niewielką jak na Ich zarobki karę grzywny, ale w przypadku ponownego naruszenia prawa te kary będą znacznie surowsze.


Zachęcamy członków S.M. Hutnik do zapoznania się z umowami Prezesa. Wystarczy napisać pismo zaadresowane do Zarządu S.M. Hutnik i czekać około 30 dni na odpowiedź. Gdyby była odmowa, lub brak odpowiedzi to prosimy o kontakt w tej sprawie.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Chcący zmian 22:25, 27 lutego 2017

  Śledzę te stronę i mam wrażenie ze ktoś tu się strasznie czepia.
  Dla mnie prezes może zarobić więcej niż prezydent byle tylko było widać efekty pracy. W Mysłowicach czy katowicach nie widać termo, klatki nie remontowane od dwudziestuparu lat. Dlaczego nie opiszemy tego.
  Dlaczego nie opiszemy spółdzielni południe. Proponuje podjechać na ulicę akacja 1-15 jak tam idą prace, albo popatrzeć jak rozpatrując się tam chodniki. Jak przejeżdżamy przez Zagórze to aż miło popatrzeć na ul. Kisielewskiego, czy też 11go listopada lub dawna PPR.
  Nowe śmietnika, bloki po remoncie.
  Koło Kauflanda w Mysłowicach jest dramat nad dramatem, prosze o zainteresowanie.

  Odpowiedz
 • uff 23:27, 27 lutego 2017

  Standardowe myślenie.
  Skoro pomalowali nam klatkę, to mam siedzieć cicho.
  A może kolega powyżej zainteresuje się ile kosztowało np. to malowanie?
  Bo może można było za te pieniądze pomalować 3 klatki.
  A może zapyta na ile zadłużony jest Hutnik, bo prezes pieniędzy nie wydrukował, a na pewno nie będzie spłacał tych kredytów.
  Albo np. ruszy tyłek pod Kaufland i sam się tym zainteresuje.

  Odpowiedz
 • Chcący zmian 12:23, 28 lutego 2017

  Widzę ze na tym portalu jak i naczelny tak i ludzie komentujący to chyba jedno, no tylko oczenie się ta jedna spółdzielnie. O co tu chodzi.
  Ja bardzo bym chciał abyś Ty "uff" w Mysłowicach bądź katowicach stał się prezesem spółdzielni, i po paru latach abyś zarabiał dobre pieniądze za dobrą pracę. Jeśli ludzie zobaczą remonty i zaangażowanie prezesa to będą zadowoleni a Ty otrzymasz za to dobre wynagrodzenie.
  Chciałbym moc za dwa lata Ci tego pogratulować.
  Skończ z tym ze za jedną klatkę można pomalować 3. Jeśli masz takie dane i to omawia to dziwie się ze nie zgłosiłem tego policje lub fo prokuratury.
  Ale tak właśnie w Polsce to wygląda, lepiej oczekiwać niż działać, bo boisz się konsekwencji jeśli to co mówisz nie jest prawdą.
  Nie bój się tylko działaj a najlepiej dla tych nieszczęsny Katowic i Mysłowic.


  Dopisek administracji

  Nawet gdyby malowanie klatki kosztowało 10 razy więcej, to nie jest to przestępstwo.
  Spółdzielnia jest firmą prywatną, ale powinna być kontrolowana przez jej właścicieli, czyli członków spółdzielni. Jeśli właściciel nie kontroluje poczynań zarządu, to osoby tam zasiadające mogą to wykorzystywać.

  Póki co największy szwindel w kraju, związany ze spółdzielniami mieszkaniowymi miał miejsce w Sosnowcu - S.M. Sokolnia i to mieszkańców tego miasta trzeba uświadamiać najbardziej.

  Odpowiedz
 • uff 22:29, 28 lutego 2017

  Pisz człowieku po polsku, bo nic nie rozumiem.
  Przestań się kompromitować swoimi wywodami, bo to jest żenujące.
  Jeśli mi zarzucasz, że lepiej oczekuję, niż działam, to dlaczego sam się nie zajmiesz Katowicami i Mysłowicami, tylko zganiasz robotę na innych?
  Po wyrokach i zarzutach widać, że Adamiec jest bardzo pracowity, a zarabia o wiele więcej od Prezydenta i Premiera razem wziętych.
  Resztę napisała Ci administracja.

  Odpowiedz
 • Po co to wszystko-POLITYKA CHYBA 12:38, 28 lutego 2017

  Ludzie mam wrażenie ze to jest polityczna strona.
  Zadam kilka pytań:
  Jak zrobić termo bez kredytu i dotacji??
  Skąd wiesz, że kredyt nie będzie spłacany???
  Skąd wiesz ze malowanie klatki było zawyżone 3 krotnie?

  Może sam chciałeś malować a byłeś zbyt drogi??? Hahaha
  Kredytu nie będzie spłacać prezes tylko mieszkańcy.
  Azbest trzeba zdjąć bo o tym mówi prawo.
  A co lepiej robić za gotówkę?? Czyli zrobić mieszkańcom czynsz rzędu 2 tys zł miesięcznie??
  Piszesz jak 14 letni chłopiec bez pojęcia, który chce się wybić ale niea czym, lub jak 60 latek z czasów alternatywy4 bo takie masz pojęcie.
  POZA TYM NA RERMO JEST POSANY TERMIN I JESLI W TERMINIE PODANYM NIE BEDZIE AZBEST ZDJETY TOBEDA KARY. Ciekawe czy ty je zapłacisz.
  Zastanawia mnie tylko czy jesteś mieszkańcem tej spółdzielni.
  Jeśli tak to współczuję temu prezesowi mieszkańców i ludzi którzy "wiedzą, ale nie powiedzą"
  Dopisek administracji

  Nie mamy nic wspólnego z jakimikolwiek partiami politycznymi.
  Nie wiem skąd Panu przyszedł taki pomysł.
  Nigdzie nie pisaliśmy o tym, aby robić termomodernizację bez kredytów. Wiemy tylko ile ona kosztuje w S.M. Hutnik i w ocenie nie tylko naszej jej koszt jest mocno zawyżony.
  Jeśli S.M. Hutnik ma zamiar zrobić termomodernizację opierając się głównie na kredytach, to proszę sobie policzyć ile to będzie kosztowało i czy w ogóle jest to wykonywalne.
  P.S.
  Z naszych informacji wynika, że póki co to S.M. Hutnik otrzymał około 2% bonifikaty od kredytu. Do 40% o których mówił Prezes na Walnym to daleka droga.
  P.S.2
  Proszę używać języka polskiego.

  Odpowiedz
 • WACEK 14:16, 17 marca 2017

  PROSZĘ ZADZIAŁAĆ ABY SAMOCHODY NIUŻYWANE ZAJMUJACE MIEJSCA NA PARKINGU NA BOH PRZED BLOKAMI NR 48 I 50 ZOSTAŁY USUNIĘTE NA ZŁOMOWISKO A WŁASCICIELE Z 48 OBCIĄŻENI KOSZTAMI

  Odpowiedz
 • lokator 14:19, 17 marca 2017

  Wystarczy pismo do spółdzielni, lub telefon do Straży Miejskiej.

  Pozdrawiamy.

  Odpowiedz
 • Stanisław 10:18, 6 stycznia 2018

  A moze was zainteresuje że mieszkańcy na Kisielewskiego nie mają ciepłej wody ani ogrzewania przez ,,pana"zwanego mistrzem w administarcji nr2

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa