Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Przebieg Walnego

2015-04-28 20:41:51, komentarzy: 4

W tym roku (wyjątkowo) była spora grupa osób, które przygotowały się na to zebranie. Grupa ta stanowiła około połowy wszystkich osób, które uczestniczyły w walnym. To zaskoczenie, ponieważ do tej pory olbrzymią przewagę miały osoby związane z Zarządem. 

Było widać, że Zarząd był tym mocno zaniepokojony i zaczyna obawiać się o swoją przyszłość. 

 

Tradycyjnie na początku Prezes wystąpił z kilkuminutowym oświadczeniem, w którym przedstawił siebie w samych superlatywach. Podczas tego wystąpienia oberwało się również naszemu Stowarzyszeniu z powodu np. nasłania Ministerstwa, które zleciło kontrolę w spółdzielni. 

 

Następnie rozpoczęły się głosowania. 

Pierwsze głosowanie (nad porządkiem obrad)  pokazało, iż przewaga "ludzi Prezesa" jest niewielka. Zresztą trudno powiedzieć, czy liczenie oddanych głosów było przeprowadzone poprawnie.

Według grupy około 20 osób doszło do fałszerstwa w liczeniu głosów. Mimo protestów głosowania nie powtórzono. Na znak protestu, grupa zadymiarzy (jak nazwał ich Prezes) opuściła salę.

 

Przynajmniej wiadomo, jak w S.M. Hutnik nazywa się ludzi walczący o swoje.

 

Po głosowaniach, które już bez problemów Zarząd rozstrzygnął na swoją korzyść nastąpił punkt - dyskusja. Swoją drogą, dlaczego o podejmowanych uchwałach członkowie mają dyskutować po ich przegłosowaniu?

 

Podczas dyskusji padło pytanie o zarobki Prezesa.

Pan Adamiec na początku walnego twierdził, iż informacje o Jego zarobkach to bzdura i że w ubiegłym roku zarabiał około 11 000 zł miesięcznie.

 

Pytający prosił o wyjaśnienie tej kwestii, ponieważ w zeznaniu złożonym w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu podał, iż S.M. Hutnik wypłaciła Mu do września 2014 roku ponad 184 000 zł. Niestety Prezes nie wytłumaczył tej matematycznej zagadki, wyjaśniając przy okazji, iż obecnie z tytułu pełnionej funkcji zarabia niecałe 12 000 zł. To ciekawe, bo podczas Jego chwilowej nieobecności na stanowisku Prezesa, Pan Kaczmarczyk (obecnie w-ce Prezes) zarabiał netto 15 000 zł.

 

Całe spotkanie zakończyło się po około 3 godzinach. Obecnych było około 100 osób.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Gość 20:53, 28 kwietnia 2015

  Warto było tam przyjść i zobaczyć pocącego się prezia, który gadał przez dobre 15 minut takie głupoty, że musi mieć naprawdę dobrego dealera.

  Odpowiedz
 • palant 18:22, 30 kwietnia 2015

  słyszałem że prezes na walnym stwierdzał że poprzedni zarząd i rada nic nie robili tylko kradli czy to prawda jeżeli tak to dlaczego nie skierował sprawy do prokuratora - jeżeli to fałsz to proponuję byłym członkom tych organów skierować sprawę do sądu. Tłumaczenie prezesa co do swoich zarobków chyba jest prawidłowe on mówi o zarobkach netto czyli około 60% płacy brutto.

  Odpowiedz
 • Gość 7:00, 1 maja 2015

  Prezes na walnym najprawdopodobniej skłamał.
  Jest uchwała RN, mówiąca, że Kaczmarczyk, podczas swojej krótkiej prezesury zarabiał netto 15 000 zł plus premia.
  Nie chce mi się wierzyć, żeby Adamiec zarabiał mniej.
  Na walnym powiedział, że zarabia obecnie nie całe 12 000 zł.

  Odpowiedz
 • Grzegorz 18:13, 4 maja 2015

  Witam,
  Co do zarobków prezia to trzeba powiedzieć że bardzo zręcznie opisał swój zarobek miesięcznie ale nikt nie zadał pytania ile tych faktycznie miesięcy pracował na rzecz SM.
  Na zebraniu pan KAczmarzyk mówił że SM dostała w tamtym roku z tytułu odsetek od lokaty ponad 1,3 mln zł, czyli trzeba zadać pytanie czy spółdzielnia ma pieniądze na lokacie i dostaje odestki a długi krótko i długo terminowe rosną. Ciekawe podejście zarządu.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa