Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Szanowni Państwo członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „Środula”

2013-05-22 06:00:00, komentarzy: 17

W związku z pismem, które panowie Pastwa, Latos i Puto przekazali Państwu oświadczam, że w całej rozciągłości podtrzymuję fakty zawarte w moim piśmie, co więcej zachęcam do szczegółowej analizy przekazanej tam treści.

 

Informuję że  pismo ,,CO ZROBIMY GDY OBRONIMY ŚRODULĘ..”,podpisane moim nazwiskiem to zwykła prowokacja mająca mnie zdyskredytować.

W związku z tym powiadomiłem, ze względu na wagę sprawy, Prokuraturę.

Ze względu na te manipulacje kolejne moje pisma będą podpisane własnoręcznie, publikowane na stronie internetowej lokator.manifo.com lub przekazane osobiście.

 

Teraz Fakty:

 

1. Informacje mówią o oszczędnościach, natomiast nie jesteście Państwo informowani, iż stworzenie nowych stanowisk (dyrektora, kierownika) przewyższa koszt rocznego koszenia trawy. Komu to potrzebne poza zainteresowanymi?

 

2. Wbrew temu, co panowie mówią to nie jest nowy zarząd, a jedynie zmieniona została  w nim jedna osoba, więc skąd ta przemiana, przecież ci panowie od dwóch lat funkcjonowali (poza p. Latosem) w Radzie, komisji rewizyjnej  i Zarządzie. Skąd, więc teraz nagłe olśnienie i dlaczego przedtem nie zgłaszali żadnych uwag (protokóły Rady i komisji rewizyjnej)?

 

Odpowiedzcie sobie na to pytanie Państwo sami.

 

3. Co do kosztów – tak mamy końcówkę maja, trawy wysokie i niekoszone to oczywiście koszt wynosi nawet zero. Jedna istotna uwaga koszty rzeczywiste zna się po wykonaniu usługi, a nie w czasie przetargu.

 

4. Przez 18 lat, które funkcjonuję w Radzie nigdy nie sięgałem dla siebie, ani moich bliskich lub znajomych po żadne stanowiska, teraz widzę inną (cytuje  z pisma) „filozofię” i pytam czy tylko panowie (z rady lub z nią związani), bez stosowania żadnych procedur  mogą pełnić te funkcje? Gdzie kryterium fachowości i doświadczenia?

 

Reasumując, lektura pisma wspomnianych panów, po mojej analizie, dąży do jednego. Mianowicie uderzenia w najbardziej medialne elementy. Nie widzę natomiast wizji długofalowego funkcjonowania spółdzielni przedstawionego chociażby w formie zarysu długoletniego ramowego planu gospodarczo-remontowego Spółdzielni Środula.

 

Szanowni Państwo zachęcam do zapoznania się  z protokołami z posiedzeń Rady Nadzorczej, to tam się Państwo dowiecie wielu rzeczy istotnych, ja mówię tylko o faktach i straszenie mnie pomówieniami odbieram wyłącznie jako taktyczny element wyłączenia mnie z gry. Równocześnie deklaruję Państwu pomoc w przybliżeniu każdej kwestii związanej ze spółdzielnią. Moje doświadczenie i umiejętności stawiam do dyspozycji Państwa. Przepraszam za zbyt ogólnikowe podejście do przedstawianych kwestii, ale forma takich  pism tego wymaga.

 

Z wyrazami szacunku

 

Zbigniew Krupa

 

Tagi wpisu: latos, sosnowiec, środula
« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • osoba 19:00, 22 maja 2013

  Wystarczy przyjrzeć się działaniom Niezależnych w okupowanym przez Nich Hutniku. Sposób w jaki przejęli władzę, sposób w jaki potraktowali członków Rady Nadzorczej, którzy nie chcieli przyklaskiwać Ich metodom. W obecnym składzie Waszej Rady Nadzorczej jest co najmniej trzech członków ze ścisłej zależności służbowej wobec Adamca. W Hutniku są pracownikami, którzy zajęli miejsca pracy siłą zwolnionych poprzednich pracowników. Nie stanowi dla Adamca przeszkody fakt, że jeden z nich został złapany na wykonywaniu pracy w stanie upojenia alkoholowego, wówczas wynik kilkukrotnego badania alkomatem wykazał 4,3 promila. Co prawda w Hutniku pracował wówczas jako konserwator ale w Środuli był członkiem Rady Nadzorczej dlatego nie spotkały Go żadne konsekwencje. Takimi to ludźmi otaczają się Niezależni. Obecnie w Hutniku inspektorzy,którzy znali się na robotach zostali zwolnieni a Ich miejsca pozajmowali powołani przez Adamca ludzie, którzy w krótkim czasie pootrzymywali wszelkie potrzebne uprawnienia. Jeśli mieszkańcy Środuli chcą spełniać rolę żywicieli pasożytów, to niech przychylą się do krzykliwej lecz pustej kampanii pieniaczy od Niezależnych, niech mieszkańcy przymkną oko na metody kupowania głosów za flaszkę, niech mieszkańcy pozwolą głosować ludziom, którzy nawet nie będą mieszkać w zasobach, takie były metody zastosowane w Hutniku do przejęcia władzy a jak będzie u Was? To tylko od Was zależy. Jeśli zmobilizujecie się i przyjdziecie na Walne oraz jeśli nie dacie się podpuścić krzykaczom i klakierom - to wygracie. SM Hutnik został zajęty przez Niezależnych, ale SM Hutnik zapłacił "frycowe" - Wy, nie musicie.


  osoba

  Odpowiedz
 • awasta 6:52, 23 maja 2013

  Zgadzam się z komentarzem poprzednika. Jestem mieszkanką SM Hutnik, także na własne oczy i portmonetkę odczuwam skutki rabunkowej działalności Niezależnych. Tak jak napisał poprzednik...SM Hutnik zapłacił "frycowe" - Wy, nie musicie...
  Bądźcie mądrzy przed szkodą - nie po szkodzie.

  Odpowiedz
 • :) 5:43, 24 maja 2013

  No i stało się co miało Stać!!!!!!!!!!!!

  Członkowie SM Środula podziękowali "Niezależnym i spółce" odwołując ich ze stanowisk w RN oraz w Zarządzie.

  Odpowiedz
 • Palant 6:14, 24 maja 2013

  GRATULUJE,GRATULUJE,GRATULUJE ................... roządnym i odpowiedzialnym członkom SM Środula za mądre decyzje na Walny Zebraniu w dniu 23.05.2013 r
  Palant

  Odpowiedz
 • awasta 10:34, 24 maja 2013

  W pierwszej kolejności serdecznie gratuluję mieszkańcom SM Środula zdrowego rozsądku oraz dojrzałości w podejmowaniu decyzji. Byłoby miło, gdybyście swoim przykładem dostatecznie wsparli mieszkańców innych spółdzielni w walce z tą plagą. Udowodniliście, że można wiele zrobić jeśli tylko się chce. Mam nadzieję, że mieszkańcy mojej spółdzielni, czyli SM Hutnik wezmą z Was przykład i odeślą Niezależnych tam skąd przyszli i że przed tym tałatajstwem zostaną wszędzie drzwi zamknięte.

  Odpowiedz
 • osoba 19:29, 24 maja 2013

  Mieszkańcy SM Środula wygrali bitwę ale jeszcze nie batalię. Niezależni i Ich zausznicy będą robić teraz wszystko aby podważyć decyzję Walnego Zgromadzenia ale mam nadzieję, że nie zabraknie Wam determinacji i zapału aby dokończyć dzieła pozbycia się tego zagrożenia suwerenności jakim jest obecność Niezależnych w strukturach władzy.

  Odpowiedz
 • osobnik 6:54, 25 maja 2013

  Tak owszem niezależni będą drążyć dalej......sprawa w sądzie nawet jeśli zaskarżą uchwały tra bardzo długo, przykład to czeladzka spółdzielnia i zeszłoroczne walne, wtedy też zostały podjęte uchwały niezgodne z prawem, sprawa w sądzie nie odbyła się do tej pory.....a w sm środula w przyszłym roku wybory do rady...

  Odpowiedz
 • :) 9:32, 27 maja 2013

  No na pewno Niezalezni będą próbować podważać podjęte uchwały w Sadzie (Tak łatwo od koryta nie odejdą) Rozprawy w Sadzie bedą pewnei trwały , wątpię aby zakończyły się przed następnym walnym, na którym będą wybory nowej RN więc nawet jak wygrają w sadzie a będzie następne walne to będzie musztarda po obiedzie.
  Nie dajmy się tej zarazie!

  Odpowiedz
 • osoba 14:13, 28 maja 2013

  A jakich argumentów mogą użyć?! Że chcieli z ludzi zrobić wariatów ale ludzie się nie dali?! Że kupili sobie część byłej Rady Nadzorczej wykorzystując zależność służbową pomiędzy członkami Rady a wodzem partii politycznej, który chciał zawładnąć spółdzielnią ale mieszkańcy przejrzeli jego machlojki i nie pozwolili na to!?Że za mało brynoli przekupili!? Phi.
  Skoro Walne Zgromadzenie jako najwyższy organ władzy w Spółdzielni wywalił ich na zbity pysk, to niech się cieszą, że na taczkach nie wyjechali. Rzecz teraz w tym, żeby nie dopuścić do skłócenia.

  Odpowiedz
 • osoba 14:17, 28 maja 2013

  I dobrze byłoby, żeby w Hutniku zrobiono z nimi tak samo.

  Odpowiedz
 • awasta 12:54, 1 czerwca 2013

  tak sie zastanawiam, jakie konsekwencje wobec Latosa, Pastwy i Puto zostana wyciagniete za wykorzystanie potencjalu finansoweo oraz zasobowego do prob dyskredytacji oraz zafalszowywania realiow poprzez rozprowadzanie ulotek ze sfalszowanymi danymi autora? Mam tu na mysli rozprowadzanie wsrod lokatorow pisma CO ZROBIMY JAK OBRONIMY SRODULE (wykorzystanie pracownikow spoldzielni do wykonania ulotek i rozprowadzenia wsrod mieszkancow), do tego dochodzi zuzycie papieru, tuszu, czasu pracownikow oddelegowanych do wykonania narzuconego klamstwa. Czyli naduzywanie sluzbowych zaleznosci dla osiagniecia prywatnych korzysci. Czy spoldzielnia SM Srodula to prywatny folwark Latosa i Jego poplecznikow?
  Przepraszam za brak polskich znakow ale korzystam z innego kompa. :)

  Odpowiedz
 • Wiktoria 14:37, 5 czerwca 2013

  A ja się zastanawiam, że skoro tyle oszczędności już zyskał nowy zarząd, to dlaczego podwyżka czynszu byla? dlaczego nie skorygowac planu gospodarczego na ten rok i nie obnizyc koszty eksploatacji, ktore niewiadomo co kryja ???????

  Odpowiedz
 • Welek 16:39, 5 czerwca 2013

  panie Krupa pilnuj Straży Miejskiej bo tam Cię też wywalą

  Odpowiedz
 • Welek 16:53, 5 czerwca 2013

  TERAZ RADA DJETY PO 1600 ZŁ ZALECENIE PANA KRUPY DNIA 21 CZERWIEC 2012 ROK - ZEBRANIE ZASTANOWIĆ SIĘ POCO TA RADA

  Odpowiedz
 • koni 18:34, 5 czerwca 2013

  DJETY POCO - Człowieku zajmij się czymś mniej poważnym , bo tylko się kompromitujesz.

  Odpowiedz
 • Lokator 7:19, 7 czerwca 2013

  Przecież Walne w ubiegłym roku nie przyjęło propozycji zwiększenia wynagrodzeń członków Rady i o ile pamiętam wynosi ono 200 zł. Czy ktoś chce być członkiem Rady i mieć odpowiedzialność, bo zgodnie z przepisami (uor) członkowie Rady odpowiadają na równi z Zarządem. Czy jako członkowie Spółdzielni znajdziemy takich członków do Rady, którzy mają określoną wiedzę, żeby kontrolować Zarząd za te niewielkie pieniądze? We wszystkim musi być jakaś rozwaga i umiar, a nie wieczna nagonka

  Odpowiedz
 • osoba 16:25, 7 czerwca 2013

  "welek"! czy może "wałek"! Jak brałeś kasę za głosowanie po myśli Adamca to było cacy a teraz jak odcięty od koryta - to bebe!

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa