Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Termomodernizacja w Spółdzielni Hutnik cz. 3

2013-05-23 20:28:30, komentarzy: 8

 Ile termomodernizacja kosztowała mieszkańców Hutnika i o ile może wzrosnąć czynsz?

 

Na pierwszych trzech budynkach zakończono termomodernizację i wkrótce (3 miesiące po zakończeniu prac) ich mieszkańcy powinni otrzymać rozliczenie o ile wzrośnie czynsz w związku z wykonanymi pracami, których koszt i wstępne rozliczenie podajemy poniżej :

 

Budynek   kwota z przetargu   zwiększenie zakresu dociepleń    Razem
Gwiezdna 4-4e     2 968 648,82 zł    + 270 000 zł 3 238 648,82 zł
Kisielewskiego 9     1 691 769,97 zł    + 412 000 zł 2 103 769,97 zł
Kielecka 38-46     1 495 385,40 zł    + 377 000 zł 1 872 385,40 zł

 

Skoro Pan Adamiec w tygodniku Twoje Zagłębie z 10 listopada 2012r mówił cytat : Na pierwsze trzy bloki mamy już pieniądze , to dlaczego Uchwałami Rady Nadzorczej z 21.08.2012r i 23.10.2012 r w sumie wzięto na to samo zadanie inwestycyjne 2 kredyty po 5 milionów  każdy ???

To nie koniec kredytów na to zadanie - w styczniu na wniosek Zarządu zaciągnięto kredyt ( nie otrzymano dofinansowania ) w wysokości 1 777 031 zł w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej .

Dlaczego po przetargu już w październiku 2012 r Rada Nadzorcza na wniosek Zarządu zwiększyła zakres dociepleń w sumie na kwotę ponad milion złotych , czy przed przetargiem nie wiedziała co dociepla ???

O samym przetargu pisaliśmy tutaj.

 

 

 

Wszystkie te koszty leżą po stronie osób , które posiadają w termomodernizowanych budynkach mieszkania. Czynsz wzrośnie o wartość termomodernizacji i być może zostanie obniżony o częściową wartość wpłat na fundusz remontowy , więc każdy w przybliżeniu może sobie policzyć, ale to będą kwoty , które mogą zaskoczyć.

Nie wiemy na jaki okres wzięto kredyty , ani co jest ich zabezpieczeniem - SM Hutnik nie chce udzielać swoim członkom takich informacji.

 

A jak to wyglądało przed wejściem Niezależnych ??

 

Około 7 lat temu termomodernizacja została przeprowadzona w 4 blokach na ul. Radomskiej oraz na 12 budynkach w Klimontowie na ul. Kraszewskiego i Zapolskiej . Całość kosztowała 2 716 000 zł. i została sfinansowana z własnych środków (bez kredytów) , a mieszkańcy nie otrzymali jakiejkolwiek podwyżki czynszu z tego tytułu.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Palant 6:11, 24 maja 2013

  Apel do członków SM Hutnik. Musimy zrobić wszystko aby odsunąć obecną Radę Nadzorczą i Zarząd od władzy.Dalsze działanie ekipy niezależnych doprowadzi do likwidacji Spółdzielni a my pójdziemy pod most.Weźmy przykład z SM Środula.Na walnym 23.05.2013 zmietli w pył niezależnych
  Palant

  Odpowiedz
 • lulu 9:06, 27 maja 2013

  Palant (dziwnie mi tak zwracać się do kogoś :)
  popieram Twój apel, zróbmy coś!
  monsterhi@interia.pl

  Odpowiedz
 • Palant 10:50, 27 maja 2013

  Lulu nie gniewam się za Palanta.Ksywę przyjąłem kiedy nastąpiły rządy niezależnych.Jestem "Palantem" ponieważ jestem członkiem tej spółdzielni - płacę duże pieniądze i nie mam wpływu na nic.
  Palant

  Odpowiedz
 • awasta 8:14, 28 maja 2013

  Nie jesteś odosobniony, ale nieprawdą jest, że nie masz wpływu na nic. Zwyczajnie zostaliśmy podstępnie zdradzeni przez co najmniej jednego z nas, mam tu na myśli radnego miejskiego Suwałka. Krzyżaków do Polski sprowadził nam Konrad Mazowiecki a Suwałek do Spółdzielni Niezależnych co wyrzygał Urząd Miejski. (chyba mi się udzieliło od zioloo). Poza tym My zapłaciliśmy "frycowe", do tej pory nie było raczej praktykowane przekupywanie głosów dla zdobycia stołka, klonowanie członków dla utrzymania się przy władzy, siłowe wtargnięcia (będąc niezaproszonym) na spotkania mieszkańców, rozsyłanie szkalujących listów (przy wykorzystaniu stanowiska i potencjału spółdzielni)ze sfałszowanym podpisem celem zdyskredytowania oponentów (metoda zastosowana przez popleczników Latosa (czyt. Latos - jedna z macek Adamca, zadaniem Jego było pokierowanie zawładnięciem spółdzielni) w SM Środula), stosowania psychologicznych metod dla uzyskania efektu zastraszenia członków Spółdzielni poprzez stosowanie osobistej ochrony, bez której żaden z Niezależnych nie zbliża się do mieszkańców, choćby miał tylko powiedzieć "dzień dobry", utajnianie wszelkich informacji na temat działalności i kondycji Spółdzielni itp. tego raczej dotychczas nie było stosowane, dotychczas prezesi starali się przekonywać niezadowolonych mieszkańców siłą argumentów a Niezależni Macieja Adamca postanowili przekonywać mieszkańców argumentami siły. Wiem jedno. Tacy jaskiniowcy jak Niezależni są mocni tylko wobec pojedynczych przypadków, ale jak to mówi Ferdek Kiepski W KUPIE SIŁA! jakkolwiek kto to przyjmuje. Trzeba zwyczajnie przyjść na Walne i zagłosować tak, jak na okupanta. W kupie siła drodzy Państwo, w kupie siła.

  Odpowiedz
 • ANTEK 17:15, 28 maja 2013

  Awasta może niech członkowie się zrzucą i wynajmą Samochód reklamowy niech jeździ po osiedlach i nawołuje przez megafon o zbliżającym się walnym:)
  Na Środuli podobno ksiądz z ambony przypominał ludziom o walnym (ale tam jest tylko 1 kościół na Zagórzu jest więcej)
  Ważne aby było mnóstwo osób i nie dajcie się zmanipulować wnioskami formalnymi o zamykaniu listy.
  Pozdrawiam i trzymam za waz kciuki.

  Odpowiedz
 • Abdul 16:54, 19 czerwca 2013

  Właśnie trzeba by uświadomić ludzi o ich prawach i wydać może jakieś ulotki. Większość mieszkańców to osoby starsze, nie mające dostępu do komputera. Fakt w kupie siła, tylko jak zebrać tę ,,kupę,,.

  Odpowiedz
 • no nie mogę 16:58, 19 czerwca 2013

  Ja właśnie dzięki ulotce czytam co tu się dzieje i włosy dęba stają.

  Odpowiedz
 • toxi 6:10, 5 czerwca 2014

  I tak oto mieszkańcy SM Hutnik stają się zakładnikami banków, gdzie spłacić będą musieli nadchodzącą prezydencką kampanię wyborczą Adamca. Już 4 lata temu kandydaci Niezależnych sami wprost mówili o odbieraniu tysięcy materiałów bezpośrednio z Hutnika, za darmo, bez jakiegokolwiek finansowego wkładu. A kolportowaniem materiałów zajmowało się "mięso armatnie" zebrane z gówniarstwa spędzonego przez Facebooka i ochlanego w knajpach na dniach niezależności za kasę spółdzielców. To wszystko to oczywiście tajemnica, tajemnica Poliszynela.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa