Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

To może być początek końca Macieja A.

2016-11-14 22:32:01, komentarzy: 41

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik Maciej A. oraz kierownik działu zajmującego się przetargami w tej spółdzielni, w dniu 09-11-2016 późnym wieczorem zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej było prowadzone przez kilkanaście ostatnich  miesięcy.

Podejrzanym zarzucono przyjęcie korzyści osobistych i majątkowych w zamian za preferowanie systemu chemii budowlanej określonej firmy podczas prac termomodernizacyjnych prowadzonych przez spółdzielnie. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwotach od 5 do 15 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli również mienie podejrzanych warte przeszło 82 tys. złotych - informują policjanci. Na dole strony reportaż TVP.

 

To nie koniec problemów Prezesa SM Hutnik.

 

Śledczych interesowały również samochody pewnej marki, które onegdaj parkowały na miejscach dla Zarządu SM Hutnik.

Okazuje się, że w zarządzie jednego z dealerów samochodów i firmy wykonującej termomodernizację budynków SM Hutnik zasiada ta sama osoba.

 

 

Prokuratura stawia swoje zarzuty, więc my swoje. Kolejność przypadkowa.

 

     UOKiK – 42 000 zł
     Operator telefonów komórkowych prawie 20 000 zł.

 
 
« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • i.m. 8:50, 15 listopada 2016

  zdecydowanie niektórym się nudzi lepiej obsmarować i zniszczyć niż popatrzyć obiektywnie i docenić zmiany które mają miejsce, no ale oczywiście każdy w roli prezesa byłby lepszy.

  Odpowiedz
 • Gość 21:36, 15 listopada 2016

  Trzęsiesz już tyłkiem, co?

  Odpowiedz
 • Lokator 9:07, 15 listopada 2016

  Wielkie poręczenie, tyle to on pewnie w kieszeni nosi .

  Odpowiedz
 • gościu 11:23, 15 listopada 2016

  jaka afera, takie poręczenie

  Odpowiedz
 • Bogdan 10:49, 15 listopada 2016

  Czas najwyższy aby skontrolować wszystkie placówki Spółdzielń Mieszkaniowych,poniewaz te placowki sa nie kontrolowanew tych placowkach powstaja tak zwane folwarki i prywata w kazdej placowce wybrani sa tacy ludzie do zarzadow ktorzy czynic beda spelnienie woli prezesa i jemu podwladnych,nikt z lokatorow nia zna zasady podwyższania czynszu,wprowadzaja podwyzki wedlug swoich potrzeb,rozliczenia roczne sa zatrważające,mozna to zauwazyc kiedylokatorzy otrzymuja roczne rozliczenia za wode i ogrzewanie jestem ofiara nie jedyna klamliwych rozliczen ,poniewaz co roku otrzymuje terozlizenia i zawsze mialem nadplaty ale od pewnego czasu przychodza rachunki niedoplaty , zaznaczam ze kozystam z sytemu grzewczego bardzo oszczednie i zawsze tak korzystalem obecnie mimi ze nie zmieniam systemu kozystania nadal jestem maksymalnie ostrzedny to jedna zaczely przychodzic rachunki niedoplat mysle ze jestem glosem wszystkich poszkodowanych ,i domagamy sie skontrolowania czynionych rozliczen prze okres ostatnich czterech lat ten glos i apel jest krzykiem oszukanych przez spuldzielnie mieszkaniowe w moim i innych mieszkancow jest to spuldzielnia mieszkaniowa SRODULA.lecze jestem mocno przekonany ze takie przekrety robia wszystkie Spuldzielnie mieszkaniowe w Polsce.

  Odpowiedz
 • chemik 11:25, 15 listopada 2016

  Uważam, że Środula dobrze cie rozlicza.

  Odpowiedz
 • Sebek 11:29, 15 listopada 2016

  Jeśli chodzi o SM Środula to masz rację . Tam dopiero cyrki się dzieją.

  Odpowiedz
 • ROMAN 14:47, 15 listopada 2016

  MASZ RACJE TAM JEST MAFIA W SPÓŁDZIELNI ŚRODULA MIN. WYBICKIEGO I ŻĄDZĄCA TAM PREZES DĄBROWSKA POWINNA JUŻ DAWNO SIEDZIEĆ I JEJ PRZYDUPASY FURMANY I INNE MOZE WREŚCIE SIE KTOŚ ZA TO K.A ZAINTERESUJE!!!

  Dopisek administracji:

  Proszę bez przekleństw.

  Odpowiedz
 • acer1pl 16:47, 15 listopada 2016

  jakoś mi się w to wierzyć nie chce...wyczuwam aferkę polityczną. Najlepiej M.A. usunąć, bo może szyki pokrzyżować niektórym politykom. Czego by nie powiedzieć, zrobił dużo. Jednak ludzie są podli, a każdy byłby pewnie lepszym prezesem... cóż... taki naród... wytykać łatwo, ale żeby samemu się zabrać za robotę, i żeby jeszcze efekty były... słowa nie powiem...

  Odpowiedz
 • gall 23:33, 16 listopada 2016

  Taaa wielki polityk z niego i przeciwnik, a Radnym nawet nie został. Zrobił duzo, ale za kredyty to każdy potrafi.

  Odpowiedz
 • wiktor 18:51, 15 listopada 2016

  To firma AGEA poszalała ostro

  Odpowiedz
 • Ina56 19:02, 15 listopada 2016

  Już jedna taka prezes była. Cwaniara kuta na cztery nogi. Też myślała że jest ponad wszystko i wszystkich, że parasol ochronny jest nie do złożenia. Piszę o niesławnej pamięci Annie Czajce prezesce słynnej "Sokolni". Chociaż ona już nie poniesie odpowiedzialności karnej-przeniosła się na) łono Abrahama. Ale przecież Panu Maciejowi A. aż tak źle nie życzymy

  Odpowiedz
 • Gość 21:35, 15 listopada 2016

  Sat Mont Serwis podpisał wiele lat temu umowę z Hutnikiem - jeszcze za poprzedniego prezia. Umowy telekomunikacyjne są bardzo specyficzne ze względu na ustawę o tych usługach.
  Bardziej bym się przyjrzał firmie CUS - kolega obecnego prezia.

  Odpowiedz
 • Gość2 16:54, 16 listopada 2016

  Na Zasobach SM Hutnik jest 6 firm telekomunikacyjnych SMS, Orange, Multimedia, CUS, PolNet, SoftPro2. A SMS miał za starego zarządu umowę na 25 lat na wyłączność dopiero ostatnio się w tym temacie ruszyło. Przyjrzeć się można każdej z firm - np: firma SoftPro2 na Zagórskiej Spółdzielni rządzi od wielu lat i tylko ona, a Tatuś właściciela w Radzie Nadzorczej był może tam też poszukamy bo o Spółdzielni Mieszkaniowej Zagórze mało się mówi bo oni cichutko siedzią do polityki się nie pchają. A co najważniejsze łapówki za termo nie można Prezesowi SM Zagórze zarzucić bo nie robi termo :D

  Odpowiedz
 • Gość2 16:59, 16 listopada 2016

  Teraz zobaczyłem tematy na głównej ta strona dotycz tylko SM Hutnik nie wszystkich Spółdzielni ??

  Odpowiedz
 • gość 3 20:57, 16 listopada 2016

  Termo w tempie slimaczym w SM Zagórzu robią tylko warto sie przyjrzeć wykonawcy -rodzinnie powiazany z jedną z pracownic/z dużym poemerytalnym juz stażem/

  Odpowiedz
 • ANNA 14:38, 20 listopada 2016

  No nie masz racji na wagowej jest sat-mont-serwis i UPC od wielu wielu lat sama korzystam juz od przynajmniej od 12 lat z UPC..

  Odpowiedz
 • Hela 21:09, 15 listopada 2016

  Mam prośbę do byłych członków Rady nadzorczej aby sami na siebie złożyli doniesienie do Prokuratury to mogą liczyć na większą pobłażliwość , a z jakiego paragrafu to niech poszukają w kodeksie . do i.m nie wiem kogo masz na myśli -policjantów ,prokuratorów ,czy kogoś z członków spółdzielni ,że z nudów zajęli się wreszcie M A . Być może jesteś tym ,któremu spadały okruchy ze stołu prezesa i dlatego zaczynasz biadolić nad jego losem tylko nie pochlastaj się z tego powodu byłoby szkoda utracić człowieka płacącego czynsz ,a może nie mieszkasz w zasobach Hutnika.

  Odpowiedz
 • Darek 21:48, 15 listopada 2016

  No to wybuchła "afera". Kilkunastu prezesów spółdzielni wzielo udział w wyjeździe szkoleniowym kilka lat temu i akurat temu jednemu postawiono zarzuty. Dla mnie to wszystko słabe jakieś, bo tylko ten jeden był kandydatem na prezydenta Sosnowca i fajnie można to sprzedać w mediach. Współczuję mu, bo tak ostrej politycznej nagonki w mediach dawno nie widziałem.

  Odpowiedz
 • gall 23:31, 16 listopada 2016

  Wyjazdy szkoleniowe to oni mają kilka razy w roku. Przestań myśleć jak niezależny, jeśli ma zarzuty, to ma coś za kołnierzem.
  Na Walnym prezes też krzyczał, że inni chcą przejąć spółdzielnię. Nie wpadł na to, że ktoś chce kontrolować poczynania zarządu. Boi się kłopotliwych pytań od innych.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa