Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Walne 2015

2015-04-21 09:34:56, komentarzy: 6

W SM Hutnik około 13 kwietnia rozpoczęła się lustracja zlecona przez Ministerstwo - więcej tutaj.

 

Wyniki przeprowadzonej kontroli będą znane dopiero w maju, więc najprawdopodobniej z tego powodu SM Hutnik przeniosło Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Hutnik z okolic maj/czerwiec na kwiecień.

 

Z materiałów na walne wynika, że ponownie wzrosło zadłużenie.

Według bilansu zobowiązania długoterminowe to ponad 26 mln zł (w 2010 roku wynosiły 12 mln zł), a krótkoterminowe wzrosły z ponad 28 mln zł (na początku roku) do ponad 36 mln zł na koniec roku ( w 2010 roku wynosiły 9,5 mln zł). 

 

Przy czym do spłaty na koniec roku było około 40 mln zł kredytów ( z odsetkami ). Już wiadomo, że podpisano umowę na pożyczkę z WFOŚ na ponad 13 mln zł – na termomodernizację. Więc łącznie do spłaty Członkowie SM Hutnik mają ponad 50 mln zł .

 

Muszą Państwo wiedzieć, że tego typu inwestycje mogą być dofinansowywane z innych źródeł w postaci np. częściowego umorzenia pożyczek, czy różnego rodzaju ulg, które pozwalają obniżyć koszty inwestycji. Złożono zapytanie czy Zarząd skorzystał z tego rodzaju bonifikat, niestety pozostało bez odpowiedzi.

 

Z materiałów wyłożonych do wglądu w siedzibie SM Hutnik dowiadujemy się, że zastawem w/w kredytów są :

Budynki i działki – więcej tutaj

Przelew wierzytelności z tytułu wpłat wnoszonych przez mieszkańców na fundusz emontowy

Ustanowienie kaucji pieniężnej w postaci dwóch lokat

Ponad 12 mln zł zabezpieczone na rachunku bankowym

 

Reasumując od 2010 roku do grudnia 2014 roku zobowiązania SM Hutnik wzrosły trzykrotnie – z około 21 mln zł do ponad 63 mln zł.

 

Na tym walnym Zarząd wystąpi o zgodę na zaciągnięcie kolejnych kredytów w kwocie 14,5 mln zł.

 

Ponownie zmniejsza się majątek spółdzielni. Podczas kadencji obecnego Prezesa zmniejszył się z ponad 139 mln zł - stan na koniec 2010 roku, do 113,5 mln zł – stan na koniec ubiegłego roku.

 

Co roku na walnym Zarząd chwalił się wysokim stanem konta na koniec roku. Skwapliwie pomijał milczeniem stan zobowiązań krótkoterminowych, na spłatę których między innymi te fundusze były przeznaczone.

 

W tym roku teoretycznie na koncie SM Hutnik jest ponad 25 mln zł, z tym, że ponad 12 mln zł zostało zastawione w banku pod otrzymany kredyt. Więc faktycznie na koncie jest niewiele ponad 13,5 mln zł, co powoduje brak prawie 2,5 mln na spłatę zobowiązań krótkoterminowych wobec pozostałych jednostek, które wynoszą ponad 16,2 mln zł.

 

 

Materiały na walne do pobrania tutaj ( plik pdf ) 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • alicja 20:52, 22 kwietnia 2015

  I znowu "Hutnik"i zainteresowanie tylko tą społdzielnią bo przełożono termin Walnego na kwiecień ,a szanowny administrator czasami nie wie dlaczego w SM " Zagórze" Walne jest jak nigdy do tej pory 5,6,maj nie dziwi nikogo ta data? A może dlatego ,że jest nowa pani "prezes"?


  Pani Alicjo.
  Jeżeli znajdzie Pani jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu Spółdzielni Zagórze, to proszę w pierwszej kolejności poinformować o tym w/w spółdzielnię.
  Jeśli to nie przyniesie skutku, to proszę się zgłosić do nas. Postaramy się pomóc.

  Jednakże z naszego doświadczenia wiemy, że w Spółdzielni Zagórze nie ma takich problemów jakich doświadczają członkowie Spółdzielni Hutnik.

  Proszę ewentualnie prowadzić tego typu rozmowy na forum i zachęcać pozostałych członków do korzystania z w/w formy rozmowy.

  Pozdrawiamy serdecznie.
  Administracja

  Odpowiedz
 • palant 8:27, 23 kwietnia 2015

  Alicjo na stronach manifo uzasadniono przyczynę zwołania w kwietniu Walnego w SM Hutnik.SM Zagórze nie jest poddana nadzwyczajnej lustracji na podstawie decyzji Ministerstwa. W terminie majowym nie ma żadnej spekulacji.
  Pani Prezes była powołana po terminie ustalenia przez RN terminów Walnego a twoja sugestia jest śmieszna.Jak prześledzisz terminy, SM Zagórze w przeszłości zwoływała zebrania w miesiącu maju.

  Odpowiedz
 • alicja 13:47, 23 kwietnia 2015

  Palant nie chodzi co kiedy i gdzie,ale administrator manifo tylko i wyłącznie pisze na temat Sm "Hutnik"inne pomija, mimo,że się źle w nich dzieje,marazm ,roboty wykonywane byle jak przykład :miejsca postojowe przy ul.Mieleckiej 16-22.Pytam gdzie inspektorzy nadzoru tych prac.Żenada a to są pieniądze mieszkańców.

  Odpowiedz
 • palant 14:52, 23 kwietnia 2015

  Alicjo temat parkingu przy ul Mieleckiej powinnaś zgłosić w spółdzielni lub w administracji.Twoja skarga zostanie potraktowana poważnie.Na pewno nie będziesz intruzem.

  Odpowiedz
 • marta 16:26, 14 maja 2015

  Do administratora:Proszę przeczytać artykuł z "gazety Sosnowiec"na temat termo w SSM Sosnowiec tam termmo idzie pełną parą ,też zostały zaciąnięte kredyty w WWOŚ i co dzieje się coś a w SM"Zagórze"czekają na spadające płyty ,a może się uda i kogoś nie zabije bo poszkodowany już jeden jest i SM "Zagórze" zapłaci mu wysokie odszkodowanie /wystarczyłoby na termo jednego niskiego budynku- taktak,spóldzielcy zagórskiej należy się obudzić bo jak nie zaczną termo to obudzimy się z ręką w nocniku pod koniec upływającego narzuconego przez unię terminu usunięcia płyt azbestowych.

  Odpowiedz
 • ehh 14:00, 15 maja 2015

  Idź kobito do swojej spółdzielni i zapytaj, dlaczego tak się dzieje. Co nie chce się ? Łatwiej pisać głupoty w internecie.

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa