Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Hutnik robi swoje "biznesy".

2014-01-27 05:59:00, komentarzy: 3

Trwa realizowanie uchwał podjętych na ostatnim Walnym S.M. Hutnik.

Będzie wymiana wind w zasobach SM Hutnik. Spółdzielnia we wrześniu ogłosiła przetarg na wymianę wind. Do walki o łakomy kilkumilionowy kontrakt wystartowały firmy z całej Polski, w tym światowi giganci, jak firma Otis, czy Kone.

A kto wygrał ?

Firma mająca siedzibę w jednym z Sosnowieckich mieszkań, na dodatek od dawna współpracująca z tutejszą Spółdzielnią. Jak ta firma pracuje pisaliśmy kilka miesięcy temu w tej informacji.

Oferty pozostałych firm nie zostały dopuszczone do przetargu. Szczegóły mogą Państwo znaleźć na stronie S.M. Hutnik. 

 

 

Następuje dalsza wyprzedaż majątku S.M. Hutnik. Zgodnie z postanowieniami Walnego pod młotek poszła działka znajdująca się obok ul. Blachnickiego 3 (tzw. Pawilon Orion). Zgodnie z przypuszczeniami działkę zakupiła firma Frac . 

Frac jest powiązany z firmą RT Invest, która podpisała jakiś czas temu utajnioną przez S.M. Hutnik umowę na dzierżawę tego pawilonu.

Jak Państwo widzą remont ślimaczy się nieprawdopodobnie. Ciekawe dlaczego Hutnik utajnił tę umowę i dlaczego w tym pawilonie nadal nie są wynajęte wszystkie powierzchnie. Czyżby umowa była tak korzystna dla firmy RT Invest, że aby przynosiła zysk nie trzeba było wynajmować całej powierzchni w/w obiektu ?

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Gość 14:34, 27 stycznia 2014

  Będą kolorowe budynki(oby wszystkie), nowe windy(oby wszystkie), zostaną sprzedane grunty i obiekty(prawie wszystkie)i co zostanie? Oby nie były to gigantyczne długi, ale jak właściciele tego chcą to ich problem... i tyle w tym temacie.

  Odpowiedz
 • Gość 10:42, 31 stycznia 2014

  Można się tylko domyślać jakie jest zadłużenie Hutnika, a powinno ono wynosić około 40 mln złotych. Kredyty na termomodernizację (6 budynków razy 3 mln) + windy (25mln).
  Ciekawe co jest zastawem pod tak gigantyczne kwoty, bo rachunek bankowy już dawno jest zastawiony.
  Mogą to być np.działki z blokami.
  Może ktoś wystąpi z takim pismem do SM ?

  Odpowiedz
 • dgb 21:03, 28 czerwca 2014

  No można sprzedać np jeszcze pawilony a to są miliony

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa