Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Wyjaśnienie S.M. Zagórze w sprawie centralnego ogrzewania.

2015-10-30 22:27:29, komentarzy: 6

Otrzymaliśmy kilka zapytań od członków S.M. Zagórze w sprawie zmiany sposobu rozliczania kosztów centralnego ogrzewania. Otrzymaliśmy w tej sprawie wyjaśnienie od spółdzielni, które poniżej publikujemy.

 

Witam Pana
Przedstawiam informację dotyczącą rozliczenia co w/g podzielników za okres od 1.09.2014 do 31.08.2015r./ ul. Kielecka/
W dniu 5.06.2015r przesłaliśmy do firmy "METRON-TERM" pismo z prośbą o odczyt podzielników kosztów. Kolejne pisma w tej sprawie przesłaliśmy 13.07.2015; 26.08.2015r; 29.08.2015r;
Pomimo pism i wielokrotnych telefonicznych interwencji do chwili obecnej odczyty podzielników się nie odbyły. Wobec takiego stanu w dniu 2.09.2015r pismem przesłaliśmy informację do firmy w sprawie:
wpłaconych zaliczek , kosztów c.o. i zażądaliśmy dokonanie wstępnego rozliczenia. Do chwili obecnej brak odpowiedzi.
Ponieważ w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy żadnych informacji z firmy "METRON - TERM"/ prawdopodobnie firma przestała istnieć nie informując o tym spółdzielnię/ poprosiliśmy o opinię Radcę Prawnego, który po zapoznaniu się z umową uznał , że jest możliwość
odstąpienia od umowy jeżeli w terminie 60 dni od daty przesłania ostatniego dokumentu niezbędnego do rozliczenia firma nie przeprowadzi czynności rozliczeniowych. Rozmawialiśmy z trzema innymi firmami tj. BMETERS; ISTA;BRUNATA - żadna z nich nie podjęła się dokonać rozliczenia budynku przy ul Kieleckiej.
W uzasadnieniu tłumaczyli,że każdy rodzaj podzielników jest przypisany do systemu rozliczeniowego danej firmy.
W tym okresie wpłynęły do spółdzielni wnioski z dwóch mieszkań o rezygnacji z rozliczania w/g podzielników kosztów a więc zgodnie z Regulaminem ilość mieszkań w budynku spadła poniżej 50% co zmienia system rozliczenia tzn wg powierzchni użytkowe mieszkań/taki system obowiązuje w pozostałych budynkach/
Wobec powyższego Zarząd podjął decyzję o rozliczeniu kosztów wg powierzchni użytkowej mieszkań za okres od 1.09.2014r do 31.12.2015r.


Pozdrawiam

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • gość 9:38, 1 listopada 2015

  ale tłumaczenie 'przesłaliśmy" "nie otrzymaliśmy"pełen profesjonalizm ze strony SM "Zagórze"

  Odpowiedz
 • zbychu 18:50, 4 listopada 2015

  No faktycznie treść pisma na "poziomie"

  Odpowiedz
 • palant 13:03, 8 listopada 2015

  Kolego Zbychu.
  Pismo jak pismo jakaś informacja a może masz więcej informacji to napisz chętnie poczytam
  szacunek
  Palant

  Odpowiedz
 • zbychu 18:51, 14 listopada 2015

  Kolego "Palant" od "doświadczonych" pracowników spółdzielni należy wymagać bardziej konkretnych i rzeczowych odpowiedzi. O to mi chodziło.

  Odpowiedz
 • palanti 21:21, 21 listopada 2015

  Kolego Zbuchu jednak nie uzyskałem od Pana więcej informacji /spytałem w sm uzyskałem informację większość- iformacja jawna - w nieruchomości nie wyrażiła zgody na rozlicznie w/g podzielnikków kosztów /.Zbychu jak zostanieś Prezesem wprowadziś swoje zasady./ Prezes wszysko może-życzę sukcesu.
  Palant

  Odpowiedz
 • Artur 21:24, 20 kwietnia 2016

  Podzielniki ciepła te na kaloryferach to nie są urządzenia pomiarowe,jeżeli zaskarżycie do Sądu to macie wygrane jak to się już stało w niejednej Spółdzielni. Bardzo dużo materiału na te tematy ukazywało się na stronie temida contra sm .Były a może jeszcze są w archiwum tej strony wypowiedzi ludzi znających się na zagadnieniach związanych z ogrzewaniem .Artur

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa