Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Zaoszczędź z nami na notariuszu.

2015-05-20 21:47:12, komentarzy: 8

W tygodniku Twoje Zagłębie ( tutaj ) mogli Państwo przeczytać o zawyżonych kosztach notarialnych, które muszą ponosić osoby chcące ustanowić odrębną własność lokalu.

 

W skrócie:

Osoby, które wystąpiły ze stosownym wnioskiem do SM Hutnik musiały za czynności notariusza związane z założeniem księgi wieczystej lokalu zapłacić kwotę prawie 1200 zł. Grupa osób znalazła tańszego notariusza, który za tę samą usługę pobiera kwotę około 200 zł niższą. Prezes po interwencji tygodnika stwierdził, że udało się wynegocjować niższe stawki – zbliżone do tych znalezionych przez członków spółdzielni.

 

Nam udało się uzyskać jeszcze korzystniejszą ofertę. Obecnie są dwie kancelarie notarialne, które za tę usługę pobierają 860 zł.

 

Niestety osoby, które chcą skorzystać z niższych opłat w innych kancelariach nadal zmuszane są do korzystania z kancelarii narzucanej przez Zarząd. Znamy przypadek osoby, która upierając się przy zmianie notariusza otrzymała propozycję wycofania wniosku.

 

Tymczasem w w/w artykule możemy przeczytać:

Kolejna sprawa, która rodzi kontrowersje, to narzucenie przez spółdzielnię „Hutnik” notariusza. Czy spółdzielnia ma do tego prawo? – Nie. To spółdzielca ponosi koszty związane z zawarciem umowy notarialnej i dlatego może ją podpisać przed wybranym przez siebie notariuszem – twierdzi prawnik.

 

Prosimy zainteresowane osoby o złożenie w SM Hutnik pisma, które można pobrać tutaj - format Word ( do edycji) , tutaj format PDF ( do wypełnienia ).

Pismo należy złożyć w SM Hutnik. Proszę pamiętać, aby spółdzielnia podbiła Państwu kopię pisma.

 

W piśmie tym wskazujemy również kancelarie, które pobierają za swoje czynności niższe opłaty.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • marta 19:09, 25 maja 2015

  HA HA W SIEMIANOWICACH,A MOŻE W WARSZAWIE......OBY TANIEJ

  Odpowiedz
 • ehh 19:53, 25 maja 2015

  Za 300 zł można jechać do Siemianowic.
  Drugi notariusz jest w Sosnowcu, więc nie rozumiem Twojej uwagi.

  Odpowiedz
 • zbyszek 9:08, 27 maja 2015

  W SM "Zagórze " też przepłacają ,ha ale to Wam nie przeszkadza należy b nie być stronniczym,wszędzie jest tak samoa nawet gorzej ta "niewinna"SM zagórze podniosła stawke eksploatacyjną o 10gr teraz wynosi 2,16zł,a w chwili obecnej 3 pawilony użytkowe stoją puste ,niezagospodarowane,niszczeją przecież to jest jawna niegospodarność.

  Odpowiedz
 • wkurzony 17:28, 29 maja 2015

  A ja z innej "beczki"jestem mieszkańcem SM "Zagórze" od 25.05.2015r na tablicach ogłoszeń w naszych budynkach zawisła informacja,że od 25.05.2015r będzie koszona trawa,więc należy usunąć samochody.Dzisiaj jest 29.05.2015r i szlag mnie trafia bo /jestem osobę na emeryturze,więc jestem w domu/ i codziennie przeparkowuję samochód ,żeby nie przeszkadzać koszącym.Administracjo ,czy tak trudno skontaktować się z firmą koszącą trawę kiedy będą kosić.....granda.Prezes Zarzadu też mieszka na tej samej ulicy co ja i co nie widzi tych durnych ogłoszeń,a na Białostockiej inny członek zarządu nie widzi /zresztą odpowiedzialny za swój "sektor" tych bezsensownych ogłoszeń?A staawka na eksploatację w górę ha ha.A Rada Nadzorcza też śpi.GRRRRRAAAAANNNNDDDDAAAA

  Odpowiedz
 • wkurzony też 21:44, 29 maja 2015

  Ja do "wkurzonego "jestemtego samego zdania tylko adminstrator tej stronki jest"stronniczy"i na nic pisanie na tematSM Zagórze ich to nie interesuje,zdawać się może ,że tylko hutnik dla nich jest tematem.

  Odpowiedz
 • rety rety 23:36, 29 maja 2015

  O Boże to tragedia. Oczywiście należy to zgłosić do Prokuratury i do jakiegoś Posła, a minimum do Radnego.
  Nie zaszkodzi też wezwać programu Uwaga i Państwo w Państwie.

  Ruszcie dupsko i idźcie pogadać o tym w waszej spółdzielni, albo pożalcie się sąsiadom i Wam minie.

  Odpowiedz
 • wkurzony też 16:15, 4 czerwca 2015

  Do" rety rety" ha ha dzisiaj jest 4 czerwca od 25.05.2015 SM "Zagórze' straszy,że kosi ha ha na trawa po kolana i po co te wpisy w formie "prokuratura" itp. wystarczy ,że prezes SM "Zagórze" mieszkaniec Mieleckiej nie reaguje ,nie przeszkadza mu to .Jest dobrze oby do przodu.

  Odpowiedz
 • siema 20:27, 15 lipca 2015

  300 zł pomnożone przez kilka tysięcy mieszkań, daje niezły zysk.
  Ciekawe komu ?

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa