Stowarzyszenie nie odpowiada za treści zamieszczone w komentarzach.

Wpisywanie adresu e-mail w komentarzach nie jest wymagane.

Żenujący spektakl zwany walnym.

2016-05-15 11:17:42, komentarzy: 14

W tym roku po raz kolejny Zarząd zdecydował o dopuszczeniu do walnego osób, które kompletnie nie są zainteresowane tym co dzieje się w spółdzielni. Tak więc obserwowaliśmy grupki młodzieży, właścicieli firm współpracujących z Hutnikiem, pracowników spółdzielni i kibiców Zagłębia Sosnowiec wypełniających salę w Expo do ostatniego miejsca. W pierwszej części walnego uczestniczyło 219 osób uprawnionych do głosowania , tymczasem na sali brakło miejsc siedzących, których było około 600.

Wezwani przez członka spółdzilni funkcjonariusze Policji, którzy wyprowadzali grupkę młodzieży musieli tłumaczyć Prezesowi, że osoby te nie są uprawnione do przebywania w tym miejscu.

Zaskakującym widokiem była grupa ochroniarzy, która czuwała przy Prezesie, a także ich ilość na samej sali. Dodatkowo dwa wozy patrolowe z ochroną stały na parkingu.

Zastanawia również sposób wyboru komisji, której zadaniem jest liczenie głosów oddanych podczas wyborów do Rady Nadzorczej. Po podaniu przez pracowników spółdzielni pięciu nazwisk, natychmiast padł wniosek o zamknięcie listy. Na każdej części walnego do tej komisji zostały wybrane osoby spośród pracowników, lub z najbliższego otoczenia Prezesa.

 

Na walnym Prezes informował, że sprzedawane działki, w tym pawilony i wynajmowane parkingi strzeżone  przynoszą spółdzielni tylko koszty i duże straty. Podjętą uchwałę z łatwością można zaskarżyć i zastopować sprzedaż nieruchomości, które przecież miesięcznie przynoszą spółdzielni pokaźny dochód. Co więcej, jeśli członkowie spółdzielni udowodnią Prezesowi kłamstwo, to Panu Adamcowi może grozić odpowiedzialność karna.


Dodajmy, że same działki przedłożone do sprzedaży powinny zostać wyświetlone na ekranie. Z takim wnioskiem wystąpili członkowie spółdzielni już w 2010 roku i Zarząd od 2011 roku powinien ten wniosek realizować.

Zastanawia również obecność na walnym Pana Kaczmarczyka, który kilka miesięcy temu zrezygnował z pracy w S.M. Hutnik, więc zgodnie z prawem nie mógł brać udziału w obradach walnego, a tym bardziej przedstawiać politykę finansową spółdzielni na kolejne lata.

 

Prezes co chwilę w żenujący sposób atakował członków spółdzielni, którzy prosili o wyjaśnienia dotyczące sprzedawanych działek, zaciąganych kredytów, czy innych kłopotliwych dla Zarządu kwestii. Pan Adamiec kompletnie zignorował pytania zadawane podczas punktu dyskusja, a dotyczące braku map z działkami i informacji, że wśród sprzedawanych działek, są te przynoszące spółdzielni niemałe zyski.

 

Liczna obecność ochrony, lekceważenie członków spółdzielni, szydzenie z osób mających inne zdanie i prowokujące zachowanie Prezesa pokazuje, że czuje się on właścicielem spółdzielni, a nie osobą, która odpowiada przed swoimi pracodawcami (członkami spółdzielni) za zarządzanie ich majątkiem.

Dopełnieniem tego żałosnego spektaklu był pracownik spółdzielni, który w kordonie ochroniarzy niósł urnę (z odkręcanym dnem) do samochodu.

 

Cieszy coraz większe zainteresowanie walnym. W tym roku osób przybyłych na walne z własnej woli było zdecydowanie więcej, niż w latach ubiegłych. Mamy nadzieję, iż ten trend nadal będzie się utrzymywał.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Kormoran 16:44, 16 maja 2016

  Do Gościa-mocne słowa ,ale chyba tak trzeba,żeby wstrząsnąć spółdzielcami ,ja posłużę się Norwidem ,który o nas polakach napisał "Wielki naród ,ale społeczeństwo karłów umysłowych "przytoczę jeszcze wypowiedź byłego ministra o nazwisku Wilczek "Może przyjść taki czas ,że obudzimy się z ręką w nocniku "i to może okazać się prorocze obserwując głosowania nad uchwałami,które będą powodować, aby coraz głębiej sięgać do kieszeni na coraz wyższe opłaty.Chciałbym przeczytać,że szukam kontaktu np:poprzez Stowarzyszenie z ludźmi ,którzy chcą zaskarżyć Zebranie ,czy niektóre Uchwały ,ą nie doradztwo ,że można to zrobić .

  Odpowiedz
 • olo 22:01, 16 maja 2016

  Zaskarżyć walne, zawsze można, myślę nawet, że spokojnie się wygra sprawę. Takiego bałaganu i tyle kłamstw jeszcze nie było na żadnym zebraniu.
  Jedna kwestia tylko zostaje. Po co to robić?
  Na kolejnym walnym będzie grzmiał, że spółdzielnia musi wydać kupę kasy na organizację kolejnego zebrania, które będzie takie samo jak poprzednie.
  Podjęte uchwały nawet trzeba zaskarżyć. Sprzedanie pawilonów spowoduje w przyszłości poważny spadek dochodów spółdzielni. Lekko licząc to będzie około 50 tys zł mniej wpływów z wynajmu.
  Tylko tu też jest problem - kto to zrobi?

  Odpowiedz
 • Bartek 22:31, 16 maja 2016

  Wpływów będzie mniej ponad 70 tys mniej miesięcznie. Zastrzyk kasy ze sprzedaży nieruchomości tylko chwilowo podreperuje kasę spółdzielni.

  Odpowiedz
 • Artur 11:27, 17 maja 2016

  Do kormorana -mało pamiętam Wilczka ,myślę,że może nie mieć racji z tym nocnikiem bo niektórzy nie będą mieli gdzie go postawić jak wylądują pod przysłowiowym mostem .Ludzie dają się łapać na błyskotki prezesa(jak sroki),tu trochę płytek ,tam jakieś krzewy tu kilka kwiatków,może to i efektownie wygląda ,tylko należy popatrzeć na duże inwestycje sięgające milionów zł.jak termomodernizacja,wymiana wind czy nawet fundusz płac sięgający ponad 5 milionów zł.Wymienione na tej stronie słowo "bakszysz"popularne w krajach arabskich jest aktualne na terenie Hutnika i dlatego taka ,a nie inna organizacja Walnego i taki przekrój obecnych .Przypomniało mi się ,jak się chwalił kamerami ,tylko dlaczego nie powiedział,że pod okiem kamery na budynku Zarządu stojący samochód tuż przy schodach w połowie maja został skradziony i do dnia dzisiejszego nie został odzyskany.

  Odpowiedz
 • Kormoran 15:11, 19 maja 2016

  PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO
  W gronie znajomych zastanawialiśmy się dlaczego Zarząd próbował zatrzymać dla siebie piwnice i pomieszczenia gospodarcze użytkowane przez mieszkańców od momentu zasiedlania budynków . Jedną z przyczyn może być fakt ,że członkowie Zarządu coraz częściej stają przed WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI i w razie niekorzystnych wyroków można by się przez jakiś czas ukrywać ,dużo czasu i ludzi byłoby potrzebne aby w ponad 8600 piwnicach wytropić .
  Tak na serio --niektórzy mieszkańcy musieli składać pozwy sądowe o dopisanie piwnic do mieszkań i tu znowu wydatki za procesy sięgające tysięcy zł z naszej wspólnej kasy .Głowa zaczyna boleć jak się pomyśli o niepotrzebnych wydatkach przez lata >żonduf

  Odpowiedz
 • gość 19:23, 19 maja 2016

  A a ja pamietam , to,że piwnice były oznaczone jako część wspólna a nie przynależna do mieszkania to "zasługa" poprzedniego Zarządu,więc proszę pisać prawdę a nie na zasadzie "jedna baba drugiej babie".Tak było i to jest pewnik,więc proszę nie pisać głupot jak się nie wie.

  Odpowiedz
 • Kamila 9:09, 20 maja 2016

  Do "gościa"- dzięki za podpowiedź w sprawie piwnic.MIeszkam w zasobach SM "Zagórze"i tam też piwnice są częścią wspólną.Czekają nas więc wydatki oprócz tych za termomodernizację,której koszty rosną z roku na rok i nic się nie robi.Jak ktoś się orientuje jak i gdzie należy składać pozwy to proszę na tej stronie zamieścić.

  Odpowiedz
 • kormoran 13:56, 21 maja 2016

  Do administratora strony drukuj cały tekst ,albo wcale , ucięty tekst kormorana nikogo nie obraża .Do gościa - popytaj na ulicy 11 listopada o co w sądzie walczyli mieszkańcy .Tyle i tylko tyle .

  Dopisek administracji:
  Nie ingerujemy w komentarze, chyba że zawierają treści obraźliwe.
  Nie skracaliśmy tekstu Kormorana.
  Nie rozumiemy zarzutu.

  Odpowiedz
 • Hela 15:17, 21 maja 2016

  Zdążyłam przeczytać tekst kormorana i ucięty fragment oprócz opisanych wydatków nie zawierał nic co mogłoby kogoś obrażać .Otwarcie przyznajcie ,że chcecie mieć monopol na prawdę .Do Kamili - każdy kto chce złożyć wniosek do Sądu musi być przygotowany na wydatek 5 % wartości o co występuje.
  Do Gościa -to nie zostało wyniesione z magla - być może nie składał pozwu o przekształcenie mieszkania - to zacytuję fragment:w niniejszym piśmie został złożony wniosek o zabezpieczenie powództwa poprzez zobowiązanie pozwanej do wstrzymania jakichkolwiek czynności...itd tekst długi to swoimi słowami ,chodziło o zaadoptowanie pomieszczeń na 7 piętrze (Przejściówki )i ich zbycie osobom trzecim.Takie pomysły miał Zarząd .Gościu należy rozdzielić część wspólną pralnię ,suszarnie ,a przynależną do mieszkania piwnicę czy pomieszczenie gospodarcze (7 piętro), jaka Twoja piwnica jest wspólna to część swoich klamorów przeniosę do Ciebie -zgoda .

  Odpowiedz
 • Gość 20:59, 21 maja 2016

  Do Heli znajomość Ustawy o Spółdzielniach się kłania poczytaj warto może zrozumiesz -w co wątpię

  Odpowiedz
 • Hela 15:07, 3 czerwca 2016

  Korzystam z praw gościa na terenie hutnika i dostępu do komputera znajomego i nie powinnam krytykować Stowarzyszenia ,czy to będzie się Wam podobać czy nie właśnie kilka uwag.Niektórzy na widok czy dźwięk pewnego nazwiska doznają drżenia nóg i zachodzi obawa czy nie nastąpi u nich Herzschlag .Obserwacje z perspektywy odległości pozwalają wyciągnąć wniosek, że jesteście zupełnie nie zorganizowani ,walicie głowami w mur co roku przed Walnym ,ponosicie pewne koszty ,które nie przynoszą spodziewanych efektów .Tak jak my wszyscy Polacy lubujemy się w akcyjności tak i u was to się obserwuje. .Prezentowanie w internecie swoich myśli czy fragmenty dokumentów to tylko Erzatz ,oszukiwanie samych siebie ,że coś się robi .Strony niczego nie załatwią choć może być ich multum.Może przesadziłam jeżeli tak to przepraszam .

  Odpowiedz
 • gość 9:14, 4 czerwca 2016

  Wielkimi krokami zbliża się walne w Spółdzielni "Zagórze" mam nadzieję że Stowarzyszenie zamieści relację z tegoż walnego.Tam naprawdę jest ciekawie może ciekawiej niż w "Hutniku".Czasami mam wrażenie,że Stowarzyszenie interesuje sie tylko jedną Spółdzielnią.A więc do dzieła 7 i 8 czerwca

  Odpowiedz
 • Kormoran 12:42, 7 czerwca 2016

  Sami ocenicie czy to jest przydatne:Informacje wyjęte z komentarza Radcy Prawnego ,nie tego z Hutnika nie,nie.Rozbieżności w interpretacji Ustawy.
  Praktyka Zarządów Spółdzielni,a Orzecznictwo Sądowe .
  1.Orzecznictwo Sądowe---głosy osób wstrzymujących się przy głosowaniu nad uchwałą są dodawane do głosów przeciwnych uchwale i suma tych głosów jeżeli jest wyższa od głosów za uchwałą ona nie wchodzi w życie .
  2.Orzecznictwo wskazuje ,że roczne sprawozdania Zarządu i Rady z działalności powinny być dostępne już w dniu zawiadamiania o Walnym , a nie jak teraz 14 dni przed Zebraniem .

  Odpowiedz
 • gość 22:11, 7 czerwca 2016

  Ha ha ,żenujące Walne w Sm Zagórze o godz.20 zmiana przewodniczącego.A tak miało byc dobrze dobra zmiana ha ha nowa pani prezes i jej zmiana strach się bać żżżeeeenada

  Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa